Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Na mexickém Turnaji mistryň nebude scházet ani Plíšková

Čtvrtou tenistkou, která má jistotu účasti na letošním Turnaji mistryň, je Karolína Plíšková. Na prestižní akci pro osmičku nejlepších hráček v sezoně se už dříve kvalifikovala Barbora Krejčíková, start v mexické Guadalajaře mají jistý i světová jednička Ashleigh Bartyová a dvojka Aryna Sabalenková.

Karolína Plíšková se raduje v utkání US Open
zdroj: AP autor: Frank Franklin II

Světová trojka Plíšková postoupila na Turnaj mistryň popáté v řadě, při posledních třech účastech v letech 2017 až 2019 vždy prošla do semifinále. Z aktivních hráček má na kontě více startů jen kvarteto Serena Williamsová (9), Kim Clijstersová a Petra Kvitová (7) a Světlana Kuzněcovová (6).

Česká tenistka, která má letos na kontě nejvíce es ze všech hráček na okruhu WTA, si v sezoně zahrála třikrát ve finále na třech různých površích. O titul zabojovala na antuce v Římě, na trávě ve Wimbledonu a na tvrdém povrchu v Montrealu, ani jednou však neuspěla.

"Hrát na Turnaji mistryň znamená, že jste jednou z nejlepších v sezoně, a to je vždy mým cílem. Těším se na start i na zážitky z Guadalajary," uvedla pro WTA Plíšková, jež se při svém debutu na Turnaji mistryň v roce 2016 kvalifikovala ve dvouhře i čtyřhře.

Letos na ni naváže Krejčíková, která má vedle premiérového startu v singlu jisté místo i v deblu s Kateřinou Siniakovou. Spolu s českou dvojicí se zatím do turnaje kvalifikoval už jen japonský pár Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy