Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Polsko - Španělsko

Na DC do Belgie odletěla trojice tenistů, Dlouhý dorazí z Dubaje

Praha - Bez deblisty Lukáše Dlouhého odletěli dnes čeští tenisté do Belgie, kde je v závěru příštího týdne čeká zápas prvního kola Davisova poháru. Dlouhý ještě v sobotu hrál finále čtyřhry na turnaji v Dubaji, kde s Indem Leanderem Paesem podlehli švédsko-australskému páru Simon Aspelin a Paul Hanley, a do dějiště utkání dorazí po vlastní ose. Kapitán loňských finalistů soutěže Jaroslav Navrátil vyrazil do městečka Bree s trojicí Tomáš Berdych, Radek Štěpánek a Jan Hájek.

Jaroslav Navrátil se roli papírového favorita nebrání, před soupeřem ale varuje. "Vidím to tak 60:40 v náš prospěch. Žebříčkové postavení mluví pro nás, ale to v Davisově poháru není pokaždé nejdůležitější. Rozhodně soupeře nesmíme ani trochu podcenit, Malisse s Olivierem Rochusem již něco odehráli," uvedl Navrátil na letišti. Belgičané nominovali pro utkání na antuce bratry Oliviera (58. hráč ATP) a Christopha (87.) Rochusovy. Tým doplňují Xavier Malisse (102.) a Steve Darcis (104.).

Malisse v San Jose Štěpánka přehrál

Malisse začátkem února v San Jose zdolal Štěpánka v prvním kole poměrně hladce 6:3, 6:4. "Ale to bylo na tvrdém povrchu, kde je Malisse lepší. Jeho návrat do belgické sestavy po dvou letech rozhodně sílu soupeře zvýšil. Dlouho ale nehrál a je otázka, jak je na tom po fyzické stránce. Davisův pohár je něco úplně jiného než nějaký turnaj," řekl Navrátil. Podle něj domácí nejspíš první den nasadí Malisse a Oliviera Rochuse. Domnívá se tak proto, že Darcis na dvou posledních turnajích na antuce prohrál v prvním kole.

S Belgií hrál český tým před dvěma lety v Ostravě, o výsledku bylo rozhodnuto již v sobotu, kdy po čtyřhře vedli domácí tenisté 3:0. "To bylo na taraflexu, na antuce budou určitě silnější, nemůžeme nic podcenit," řekl Štěpánek. "Ať se třeba rozhodne až v posledním zápase, hlavně ať vyhrajeme a vyhneme se baráži," přidal Navrátil.

Berdych je v pohodě, Štěpánek v menším útlumu

Zatímco Berdych se v Davis Cupu představí poté, co na dvou turnajích za sebou postoupil do čtvrtfinále, česká jednička Štěpánek se výsledkově trápí. Při prvním startu v sezoně sice v Brisbane prošel až do finále, na třech následujících turnajích ale jen jednou přešel přes první kolo. "V poslední době na mě padla únava. Jedu druhý rok v kuse a ta krize musela přijít. Ale já vždy v Davisově poháru zabojuji a těším se na to," řekl Štěpánek, jenž přiletěl na zápas po tréninku v USA.

Čeští tenisté vyráží na zteč
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy