Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český orienťák

Na challengeru v Prostějově se představí i Šafářová, zahraje si netradiční exhibici s manželem

Daviscupoví reprezentanti Tomáš Macháč, Jakub Menšík a Vít Kopřiva mohou být hlavními českými taháky 31. ročníku prostějovského tenisového challengeru UniCredit Czech Open. Záležet ale bude na jejich účinkování v souběžně hraném Roland Garros. Pořadatelé turnaje lákají také na exhibici Lucie Šafářové s Tomášem Plekancem proti Kristýně Plíškové a Janu Kollerovi. Turnaj se odehraje od 3. do 8. června, titul bude obhajovat Dalibor Svrčina.

Je nám líto, video expirovalo.
Challenger v Prostějově láká na česká jména i exhibici se Šafářovou

"List hráčů se bude ještě měnit, ale jsem ráda, že se zúčastní hlavně čeští a slovenští hráči. Tour je velice náročná a tenisty teď provází řada zranění. Myslím, že i tak je pole silné a atraktivní. Je tam spousta hráčů, kteří mají něco za sebou, i mladí tenisté, kteří se derou nahoru," řekla ředitelka turnaje Petra Černošková.

Ze slovenských hráčů jsou na listině Alex Molčan či Jozef Kovalík, z ostatních světových jmen přislíbili účast Japonec Jošihito Nišioka, Argentinec Pedro Cachín či Francouz Lucas Pouille.

Také jejich účast je podmíněna tažením na Roland Garros, jelikož prostějovský challenger se koná tradičně ve druhém týdnu grandslamového turnaje v Paříži.

"Máme dohodu, co se týče volných karet. Tomáše (Macháče) v Prostějově rádi přivítáme, ale přejeme mu hlavně úspěch v Paříži a určitě mu odpustíme, když u nás aktivně hrát nebude. V případě jeho neúspěchu jsme ale domluvení, že přijede do Prostějova obhajovat loňské finále. Máme stejnou dohodu se Srbem Laslem Djerem," uvedla Černošková.

Třiadvacetiletý Macháč nestačil vloni ve finále na Svrčinu. Letos prožívá úspěšný úvod sezony, díky čemuž se posunul na 45. místo světového žebříčku.

"Když vypadnu z Paříže, jsem připravený, že přijedu do Prostějova. A když ne, tak řeknu upřímně, budu radši hrát v Paříži druhý týden. Budu tam hrát i čtyřhru, tak uvidíme, jak to půjde," podotkl Macháč, který v posledních týdnech laboroval s nemocemi. "Už jsem ale zpět na kurtech," doplnil.

Jedinou změnou v programu prostějovského turnaje bude finále čtyřhry. To se místo v pátek uskuteční na žádost ATP po sobotním finále dvouhry.

Ještě před finále dvouhry se v sobotu odehraje tradiční exhibice. V ní nastoupí Šafářová s Plekancem proti Kristýně Plíškové s Kollerem.

Podle šéfa klubu Miroslava Černoška by spojení mělo narážet i na probíhající mistrovství světa v hokeji a blížící se evropský šampionát ve fotbale. V jednání je také páteční návštěva Jaromíra Jágra.

"Turnaj Czech Open je pro nás tenisovou vlajkovou lodí. Vždy jsme se snažili, aby turnaj nebyl silný jen po tenisové, ale i společenské stránce. Osvědčily se nám exhibice před finálovými zápasy. Vloni hrál Jakub Menšík s Tomášem Berdychem, letos jsme zvolili jinou variantu," řekl Černošek, majitel pořádající agentury TK PLUS Prostějov.

Na exhibici se těší také vítězka pěti grandslamových titulů ve čtyřhře a bývalá deblová jednička Šafářová, která se letos vrací krátkodobě na kurty. Bude hrát s manželem Plekancem.

"Nevím, jestli je to horší pro mě, nebo pro něj. Už jsme se o tom bavili, že bychom měli potrénovat, ale teď nemá čas. Těším se na to. V Prostějově jsem toho zažila hodně a moc ráda se vrátím tam, kde jsem udělala své první velké krůčky," dodala Šafářová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články