Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

Musíme si pomáhat a virus porazíme, nabádá Federer spolu se švýcarskými osobnostmi

Roger Federer se zapojil do boje proti šíření koronaviru. Svým vlivem a popularitou odstartoval štafetu reakcí známých osobností, na něž vsadil švýcarský ministr zdrovotnictví Alain Berset v boji proti současné pandemii. Osmatřicetiletý tenista na videu na svém instagramovém účtu vyzval Švýcary, aby opatření proti šíření pandemie brali vážně.

Roger Federer
zdroj: USA Today Sports autor: Geoff Burke

"Musíme tento virus porazit a je nyní důležitější než kdy jindy, abychom si vzájemně pomáhali," uvedl Federer ve videu se zasněženými horami v pozadí.

"Pořádně si mýt ruce, dva metry odstup, žádné podávání rukou. I já zůstávám celou dobu doma. Nechceme přece skončit v karanténě, abychom nemohli vůbec vycházet ven. Proto doufám, že to všichni berou opravdu vážně," dodal dvacetinásobný grandslamový šampion, po němž převezmou štafetu lyžařka Wendy Holdenerová, hokejista Roman Josi a DJ Bobo.

Tenisová sezona je přerušena do 7. června. Odpadla tak celá antuková část, kterou Federer musel po únorové operaci kolena stejně vynechat.

Švýcarsko k pátku hlásilo 4840 nakažených koronavirem, z nichž 43 zemřelo. V zemi je zakázáno shromažďování více než pěti osob, není však omezeno vycházení.

Je nám líto, video expirovalo.
Sportovci se snaží pomáhat Itálii zasažené koronavirem
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy