Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Murray vyhrál nad Nadalem v Tokiu a získal 20. titul

Tokio - Britský tenista Andy Murray vyhrál druhý turnaj za sebou. Po Bangkoku si podmanil také Tokio, kde dnes otočil finálový zápas s nejvýše nasazeným Rafaelem Nadalem a Španěla porazil 3:6, 6:2 a 6:0. Čtyřiadvacetiletý Murray oslavil v japonské metropoli čtvrtý letošní a celkově 20. titul na okruhu ATP, až na tři výjimky získal všechny na tvrdém povrchu.

Andy Murray
zdroj: AP

Souboj druhého hráče světa Nadala se čtvrtým Murraym zpočátku vyzníval pro španělského tenistu, který obhajoval v Tokiu triumf. Ve čtvrtém gamu druhé sady však Skot prolomil soupeřův servis a následně vyhrál 11 ze 12 her. Nadala zcela převálcoval, v posledním setu dokonce s "kanárem", a po předchozích pěti prohrách si s ním vylepšil vzájemnou bilanci na 5:13. 

Murray má v závěru sezony vynikající formu. Od poloviny srpna prohrál z 22 zápasů jediný, a to s dnešním soupeřem Nadalem v semifinále US Open. Před Tokiem a Bangkokem letos získal trofeje také v Cincinnati a londýnském Queen's Clubu.   

Oba dnešní finalisté už měli spolu se Srbem Novakem Djokovičem a Švýcarem Rogerem Federerem jistou účast na Turnaji mistrů v Londýně. Na posledním postupovém místě se zatím drží Tomáš Berdych a osmou pozici si výrazně upevnil finálovou účastí v Pekingu.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Tokiu:

Dvouhra - finále: 
A. Murray (2-Brit.) - Nadal (1-Šp.) 3:6, 6:2, 6:0

Čtyřhra - finále: 
A. Murray, J. Murray (Brit.) - Čermák, Polášek (4-ČR/SR) 6:1, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy