Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Murray: Tenis bude jedním z posledních sportů, které se vrátí do normálního stavu

Bývalá světová jednička Andy Murray předpokládá, že tenis bude jedním z posledních sportů, které se znovu rozběhnou. Problémem tenisu je podle něj především globálnost. "Překvapilo by mě, kdybychom začali hrát už v září," řekl Murray.

Andy Murray
zdroj: Reuters autor: Tony O\'Brien

Tenisová sezona je zastavena od března a pauza bude trvat minimálně do konce července. "Myslím, že tenis bude jeden z posledních sportů, které se vrátí do normálního stavu, protože v něm přijíždí na jedno místo hráči, trenéři a týmy z celého světa," řekl Murray.

Dvaatřicetiletý britský tenista naposledy hrál v listopadu na finálovém turnaji Davis Cupu. Kvůli potížím se zhmožděnou kostí po loňské druhé operaci kyčle vynechal Australian Open a plánoval návrat na kurt na březnovém turnaji v Miami, jenž ale jako jeden z prvních padl za oběť pandemii koronaviru.

Koronavirová pandemie si mimo jiné vynutila přeložení grandslamového Roland Garros na podzim a zrušení Wimbledonu. Organizátoři US Open, jež má začít na konci srpna, označili variantu konání newyorského grandslamu bez diváků za možnou, ale hodně nepravděpodobnou.

"Než se tenis a především jeho největší turnaje vrátí, musí zase celý svět fungovat normálně včetně cestování," řekl trojnásobný grandslamový šampion a dvojnásobný olympijský vítěz Murray.

Zdroj
ČTK, CNN

Hlavní zprávy