Následuje
SP Švýcarsko

Murray jede na vítězné vlně, Čilič uniká Berdychovi

Vídeň - Andy Murray potvrdil skvělou podzimní formu triumfem na halovém turnaji ve Vídni a zvýšil tlak na pozici světové jedničky Novaka Djokoviče. Olympijský vítěz z Ria zdolal ve finále 6:3, 7:6 Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie a získal titul na třetím turnaji za sebou. Dařilo se i Marinu Čiličvci, který zdolal ve finále v Basileji 6:1, 7:6 Japonce Keie Nišikoriho. V boji o postup na Turnaj mistrů tak zvýšil náskok před Tomášem Berdychem. Čilič navíc s největší pravděpodobností vystřídá nejlepšího českého tenistu na desátém místě žebříčku a Berdych z top 10 vypadne poprvé od června roku 2010.

Andy Murray
zdroj: ČTK/AP

Devětadvacetiletý Brit Murray vyhrál před cestou do Vídně turnaje v Pekingu a Šanghaji a přemožitele nenašel ani v rakouské metropoli. Dnešního soupeře Tsongu porazil popáté za sebou a v jedenáctém letošním finále získal sedmý titul a celkově 42. v kariéře.

Murray se už příští týden může dostat poprvé v životě na nejvyšší pozici světového žebříčku před dosavadního suveréna Djokoviče. Ve skvělé formě hrající Skot k tomu potřebuje vyhrát turnaj série Masters v Paříži a Srb musí vypadnout dřív než ve finále.

Murray zvítězil ve Vídni, Čilič triumfoval v Basileji

Čilič vyhrál turnaj v Basileji a uniká Berdychovi

Chorvat Čilič v Basileji využil nečekané Berdychovy porážky už v prvním kole souběžně hraného turnaje ve Vídni. Vysoký Chorvat se potřeboval k předstižení českého tenisty na posledním postupovém místě na Turnaj mistrů dostat do finále a v něm díky vítězství nad Nišikorim přidal další body.

Marin Čilič
zdroj: ČTK/AP

V pořadí "Race to London" má nyní Čilič před Berdychem náskok 210 bodů. Tenisté budou o poslední dvě volná místa na finále sezony ATP Tour, které zatím drží Rakušan Dominic Thiem a Čilič, bojovat příští týden na turnaji série Masters v Paříži.

Osmadvacetiletý Čilič zdolal Nišikoriho stejně jako před dvěma lety ve finále US Open a získal šestnáctý titul v kariéře, z toho osmý v hale.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy