Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Murray je na US Open v semifinále

New York - Brit Andy Murray je třetím semifinalistou US Open. Čtvrtý nasazený hráč ve čtvrtfinále porazil domácího Johna Isnera 7:5, 6:4, 3:6 a 7:6. Po bitvě trvající bezmála tři a půl hodiny si světová čtyřka musí počkat na jméno svého příštího soupeře, kterým bude Rafael Nadal, nebo Andy Roddick.

Andy Murray
zdroj: AP

Čtyřiadvacetiletý Murray nechyběl v semifinále ani v žádném z předchozích grandslamových turnajů tohoto roku, do boje o titul ale prošel jen na Australian Open. Aktuálně má na kontě sérii deseti vítězných zápasů, kterou zahájil před US Open na úspěšném turnaji Masters v Cincinnati.

Naopak pro Isnera podobná vítězná šňůra skončila, na triumf z generálky ve Winston-Salemu už nenaváže. V grandslamovém čtvrtfinále byl 28. nasazený Američan vůbec poprvé. Murray má šanci stát se prvním britským vítězem US Open od roku 1936, kdy americký grandslam vyhrál legendární Fred Perry. Už ve čtvrtek si semifinále zajistili nejvýše nasazený Novak Djokovič ze Srbska a bývalá světová jednička Roger Fededer ze Švýcarska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy