Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Místo Wimbledonu jede Kvitová do Berlína: Na trávě a tvrdém povrchu už můžu hrát

Předloktí je pro trávu v pohodě a Petra Kvitová může na exhibici do Berlína. Tenistka, která dvakrát vyhrála slavný Wimbledon, sice musí letos oželet turnaj v Londýně, protože sportovní akce seškrtal koronavirus, a tak se na trávě představí alespoň v Německu.

Petra Kvitová na tréninku
zdroj: ČTK/PR/TK Sparta Praha autor: Pavel Lebeda

Dnes tenistka dostala svolení od profesora Pavla Koláře, že její předloktí zvládne hru na zeleném pažitu a může odjet do Německa.

V Berlíně se začátkem příštího týdne uskuteční první ze dvou akcí na trávě. "Aspoň něco si letos na trávě zahraju," radovala se dvanáctá hráčka světového žebříčku před zápasy na stadionu Steffi Grafové. Druhý turnaj bude na tvrdém povrchu v hangáru na bývalém letišti Tempelhof.

V areálu slavného All England Clubu by tento týden vrcholily boje o tituly, ale kvůli pandemii se nehraje. Třicetiletá Kvitová ale už nostalgii nepociťuje. "Nejvíc se mě to dotklo v momentu zrušení Wimbledonu," řekla s tím, že dál už to neřeší a bere to, jak to je. "Teď jsou na světě důležitější věci," dodala.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová se těší na trávu, alespoň do Berlína

Turnaj na adrese SW19 jí připomněly především rozhovory a kampaň pro Wimbledon. V obou případech si doma dělala jahody se smetanou, jeden ze symbolů turnaje. "A přišlo mi bílé oblečení, v němž jsem měla letos hrát," řekla.

Do bílého se plánuje obléct i v Berlíně, kde může hrát přes problém s předloktím, který se jí vrátil na antuce. "Jak se snažím míče víc liftovat, což u mě není obvyklé, tak mi ruka zatuhne. Na antuce to skáče všude možně, je to cítit a ruka, která už má odehráno spoustu let, to odnese," vysvětlovala.

Vyšetření u profesora Koláře akutní problém neodhalilo. "Ruku mi uvolnil a říkal, že na trávu a na tvrdý povrch mě pustí, takže to dopadlo dobře," řekla Kvitová.

Uvažuje o tom, že si v budoucnu bude antukové turnaje pečlivěji vybírat. Grandslamové Roland Garros, které by se mělo letos v Paříži netradičně konat až na přelomu září a října, ale vynechat nehodlá. "Pokud bude, určitě tam pojedu. To je stoprocentní, pokud mi to zdraví dovolí. Jen musím ruku lépe připravit," pronesla.

Zprávy o restartu sezony příliš nesleduje. Turnaje WTA Tour mají po pauze začít v srpnu a na konci měsíce je pak v plánu US Open. "Pokud to bude a hráčky tam pojedou a budou to brát vážně, tak pojedu asi taky, i když podmínky budou náročné. Doufám, že nikdo nebude pozitivní, jinak to bude zkáza pro všechny."

Kvitová zareagovala i na novou zprávu, že Čína nebude až do konce roku kvůli pandemii koronaviru pořádat žádné mezinárodní sportovní akce. To se týká i velkých tenisových turnajů a Turnaje mistryň. "Pro WTA to není úplně dobrá zpráva, to pro ně bude velká rána. Na druhou stranu víme, že Čína je obecně náročná, složitější - je to jiný svět. Holky z toho spíš budou mít radost," řekla Kvitová.

Po 15 letech Kvitová také ukončila spolupráci s Českou sportovní Miroslava Černoška a v Česku ji od července zastupuje Sport Institute, který vznikl letos při tenisovém klubu na pražské Spartě. "Panu Černoškovi za spolupráci děkuji. V Praze už jsem nějakou chvíli, na Spartě trénuju a hrozně se těším. Myslím, že dohromady to bude super," řekla Kvitová, kterou na mezinárodním poli zastupuje agentura IMG.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy