Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Masters bez Djokoviče. Tenisová jednička nedostala výjimku pro vstup do USA bez vakcinace

Světová tenisová jednička Novak Djokovič znovu doplatil na svůj postoj k vakcinaci. Grandslamový šampion neuspěl s výjimkou z očkování proti koronaviru, které je pro vstup do USA povinné, a ve středečním turnaji Masters v Indian Wells tak nenastoupí.

Novak Djokovič
zdroj: ČTK/AP autor: Kamran Jebreili

Formální Djokovičovo odhlášení oznámili organizátoři prestižního kalifornského turnaje bez podrobností na webu. Senátor Rick Scott na Twitteru uvedl, že ministerstvo vnitřní bezpečnosti zamítlo Djokovičovu žádost o výjimku z očkování.

Jeden z nejlepších tenistů historie, jenž je odpůrcem povinné vakcinace proti covidu-19, tak nebude moci startovat ani na navazujícím turnaji v Miami. Očekává se, že nařízení zakazující neočkovaným cizincům vstup do země bude v USA zrušeno až 11. května.

Djokovič naposledy startoval na prestižních turnajích v Indian Wells a Miami, které tvoří takzvané "Sunshine Double", v roce 2019. V Kalifornii v minulosti triumfoval pětkrát, na Floridě šestkrát.

Kvůli chybějícímu očkování pětatřicetiletý bělehradský rodák nesměl loni startovat na Australian Open a US Open. Po uvolnění pravidel se letos Djokovič do Austrálie vrátil a získal 22. grandslamový titul, kterým vyrovnal rekord Rafaela Nadala. Až minulý týden v semifinále turnaje v Dubaji utrpěl od Rusa Daniila Medvěděva první porážku v sezoně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články