Paralympijský magazín

Martincová vydřela v Bogotě postup do druhého kola

Tereza Martincová vybojovala na antukovém turnaji v Bogotě postup do druhého kola. Česká hráčka, jež se v pondělním vydání žebříčku WTA poprvé v kariéře posunula do první stovky a je v Kolumbii nasazena jako číslo sedm, zdolala Švýcarku Leonii Küngovou po více než dvouhodinovém duelu 4:6, 6:4, 6:4.

Úvodní set, v němž se obě hráčky mohly spolehnout na podání, rozhodl jediný brejkbol, který Küngová využila. Postupně se ale zápas proměnil v souboj o každý gem. Martincová vedla už 4:1, pak ale zcela vypadla ze hry a v houstnoucím mrholení dovolila soupeřce vyrovnat. V devátém gemu odvrátila tři brejkboly a nakonec set při podání Švýcarky získala.

Ve třetí sadě prohrávala česká reprezentantka už 1:3, koncovku zápasu ale zvládla lépe. Od stavu 2:4 uhrála čtyři gemy v řadě a vybojovala postup. Její další soupeřkou bude devatenáctiletá domácí naděje Maria Camila Osoriová Serranová, jíž patří ve světovém žebříčku 180. místo.