Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP USA

Martincová se představí divákům v Praze, zabojuje o Pohár Billie Jean Kingové

Famózní sezona Terezy Martincové pokračuje nominací do reprezentačního týmu. Aktuálně 51. hráčka světa se představí před domácím publikem v boji o Pohár Billie Jean Kingové. "Je to pro mě až k neuvěření, že jsem v nominaci," reagovala česká hráčka. 

Tereza Martincová
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Opravdu se hodně těším. Vždy když jsem koukala, co za holky ve Fed Cupu hraje a jak jsou v žebříčku vysoko, tak jsem si říkala, že bych musela hrát neskutečně, abych se do týmu dostala. Mám radost a myslím si, že bude skvělé, až poznám atmosféru. Nikdy jsem týmové soutěže nehrála, ale mám to moc ráda," řekla Martincová.

Šestadvacetiletá tenistka zažívá průlomovou sezonu v kariéře, dostala se do elitní stovky žebříčku WTA. Na červencovém turnaji v Praze postoupila až do finále, ve kterém prohrála s hvězdnou krajankou Barborou Krejčíkovou. Dařilo se jí ale i na turnajích v Ostravě, Chicagu nebo Birminghamu. "Z postavení v žebříčku mám obrovskou radost. Stovka byl pro mě milník, ale nikdy jsem se tím neukojila, že bych si řekla: Dobře, jsi ve stovce a to stačí. Snažím se dostat co nejdále. Baví mě to a chci se měřit s nejlepšími," dodala Martincová.

Do Prahy se Martincová přesune z Moskvy, kde ve druhém kole svedla vyrovnanou bitvu s bývalou světovou jedničkou Garbině Muguruzaovou ze Španělska a po téměř třech hodinách prohrála 1:2 na sety. "Poslední zápas byl náročný, bohužel člověk musí být stoprocentně připravený na nejlepší. Nemá cenu stále opakovat, že je člověk vyřízený. Všechny holky jsme na tom stejně. Snažím se vždy vymáčknout ze sebe vše, co jde. Byl to kousek, ale nedá se nic dělat," řekla teniska, která se připravuje pod vedením trenéra Pavla Zádrapy.

Před finálovým turnajem o Pohár Billie Jean Kingové, jenž se hrál donedávna pod názvem Fed Cup, si chce Martincová hlavně odpočinout. A následně se těší na atmosféru v O2 areně. "Dříve mě zápasy v Česku trošku svazovaly, ale teď, jak jsem hrála v Praze, tak jsem si to užívala. Čeští fanoušci jsou skvělí," uvedla Martincová, která by na turnaji měla být připravená zaskočit za singlistky Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy