Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Martičová: Vondroušová mi připomíná Halepovou, její nohy jsou neuvěřitelné

Chorvatka Petra Martičová nešetřila na adresu své české čtvrtfinálové přemožitelky Markéty Vondroušové chválou. Hru devatenáctileté tenistky přirovnávala k hernímu projevu Rumunky Simony Halepové, někdejší světové jedničky a loňské vítězky Roland Garros.

Petra Martičová
zdroj: Reuters autor: Benoit Tessier

Martičová Vondroušovou čtyřikrát porazila, ale v souboji o první grandslamové semifinále se jí to nepodařilo. "Myslím, že je nejlépe se pohybující hráčkou na okruhu. Její nohy jsou neuvěřitelné," chválila soupeřku Martičová.

"Připomíná mi stylem Halepovou, jen trochu víc rotací. Ale jinak fakt - žádné snadné body, neuvěřitelný cit pro míč, úžasný pohyb," dodala Martičová na adresu talentované Češky, která je známá výjimečnou předvídavostí.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondroušová poprvé porazila Martičovou a v Paříži je v semifinále

Proto je proti Vondroušové těžké ukončovat míče. "Když zaútočíte o půlsekundu dřív, než byste měli, tak udělá protiútok a máte problém. Najít balanc mezi tím být trpělivá a útočit v pravou chvíli je fakt těžké. Já jsem to dokázala čtyřikrát, popáté to nevyšlo," doplnila Martičová.

Nemyslela si, že by odehrála špatný zápas. A byla spokojená i se svým vystoupením na celém Roland Garros, kde se poprvé dostala do grandslamového čtvrtfinále.

"Bojovala jsem, co to šlo. Nechala jsem tam všechno od prvního zápasu do dnešního posledního bodu. Jsem na sebe hrdá," řekla.

Samozřejmě ale bezprostředně po těsné porážce prožívala i negativní emoce. "Nevím, jestli jsem šťastná, smutná, naštvaná, zklamaná nebo v depresi. Asi všechno," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy