Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IZOMAT MTB Cup Zadov

Macháč a Lehečka jsou příslibem do budoucna. Možná jimi obsadím i dvouhry, přemítá Navrátil

Velmi blízko byli čeští tenisté nečekané výhře nad Francií, favorit ale nakonec zvítězil 2:1 na zápasy. Kapitán Jaroslav Navrátil ocenil výkon českých mladíků Tomáše Macháče a Jiřího Lehečky. Před utkáním s Velkou Británií zvažuje, zda oba nenasadí do dvouher. Přímý přenos Davisova poháru sleudujte v neděli od 10:00 na webu ctsport.cz a později také na ČT2.

Jaroslav Navrátil
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK autor: Lebeda Pavel

Bod při premiéře v soutěži získal jednadvacetiletý Tomáš Macháč. První hráč týmu Jiří Veselý prohrál ve třech setech. Do rozhodující čtyřhry poslal Navrátil Macháče s o rok mladším Lehečkou a mladíci trápili čerstvé šampiony Turnaje mistrů Pierrea-Huguese Herberta a Nicolase Mahuta.

Navrátil neskrýval zklamání z těsné prohry, zároveň mu výkony Macháče a Lehečky dodávají optimismus. "Jsou příslibem do budoucna," věří Navrátil, že by mohli být tahouny národního týmu. "A nejen tihle dva. Je tady i Zdenda Kolář, v příští sezoně se posune Jonáš Forejtek, pak je tam Dalibor Svrčina i další naděje. Takže tým je mladý a budoucnost určitě má," dodal.

Macháč v utkání se zkušeným Richardem Gasquetem a poté oba se Lehečkou ve čtyřhře proti nejlepšímu deblovému páru sezony sbírali zkušenosti. "Neskutečné. Vidí tady tyhle hráče, možná se podívají i na světovou jedničku Novaka Djokoviče a na vlastní oči uvidí, jak hraje, co všechno dělá. V týmu vidí, jak týden probíhá. Jsem spokojený, i když jsme prohráli," řekl.

Tenisté mají dva dny před zbývajícím zápasem ve skupině. Navrátil bude přemýšlet, zda neposlat právě Lehečku i do dvouhry místo jedničky Veselého. "Těžko můžu vytáhnout Tomáše (Macháče), když odehrál velice dobré utkání. Musíme myslet na budoucnost, takže se může stát, že bude změna i na prvním fleku. Nechci předjímat, ale změna klidně může přijít," řekl kapitán.

Nominaci na zápas s Británií musí oznámit hodinu před úvodní dvouhrou dvojek, která má v Olympijské hale v Innsbrucku v neděli začátek naplánován na 10:00.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články