HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

López odvrátil mečbol a v třísetové bitvě přehrál Čiliče

Londýn - Feliciano López získal na turnaji v Londýně šestý a zatím nejcennější titul kariéry. Pětatřicetiletý rodák z Toleda ve finále s Marinem Čiličem odvrátil mečbol a čtvrtého nasazeného Chorvata na trávě v Queen's Clubu zdolal 4:6, 7:6, 7:6.

Feliciano López
zdroj: AP autor: Steven Paston

López, jenž čelil mečbolu i ve čtvrtfinálovém utkání s Tomášem Berdychem, v Londýně potvrdil, že tráva je jeho nejoblíbenějším povrchem. Vyhrál na ní už 72 zápasů, což ho v žebříčku aktivních hráčů řadí na třetí místo za Rogera Federera (157 výher) a Andyho Murrayho (102). Z turnajového triumfu se na trávě radoval potřetí.

V dramatickém tie-breaku třetího setu měl jako první možnost uzavřít duel Čilič, López ale odolal a sám si postupně vypracoval tři mečboly. Svou šanci do třetice po dvou hodinách a 35 minutách hry proměnil a vynahradil si zklamání z roku 2014, kdy v Queen's Clubu nevyužil ve finále mečbol proti Grigoru Dimitrovovi.