Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Loni mi tituly chyběly, říká Kvitová. Jsem nadšená, že se mi jeden povedl už teď

Již osmadvacátý titul přidala do své sbírky Petra Kvitová. Ve finále turnaje v Dauhá nenechala nic náhodě a Španělku Garbiňe Mugurazaovou jasně přehrála. Vavřín slaví po skoro dvou letech. Po utkání si pochvalovala, že oproti loňskému roku může titul slavit již na začátku sezony.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová získala titul v Dauhá

"Těžko se srovnávají moje já před deseti lety a teď. Jsem jiná hráčka i člověk, tehdy jsem byla nebojácná, že nemám co ztratit, že to odstřílím. Teď víc přemýšlím. Nad taktikou, nad tlakem, ale ten je pořád a někdy je těžké se s ním vyrovnat. Dobré je, že jsem pořád schopná vyhrávat tituly," řekla Kvitová.

Naposledy se radovala koncem dubna ve Stuttgartu 2019. "Loni mi tituly chyběly, i když to byla dobrá sezona. Jsem nadšená, že se mi to letos povedlo už teď. Každý se počítá," řekla Kvitová a dodala: "Porážky ve finále jsou strašně bolavé. Naštěstí to teď nemusím prožívat - jsem šťastná."

S osmadvaceti triumfy ve dvouhře je druhou nejlepší Českou. O jeden titul předčila Hanu Mandlíkovou. "Je to určitě hezký, ale neřeším, koho jsem přeskočila. Každopádně si to užívám," uvedla. Před sebou už má jen Martinu Navrátilovou, která je se 167 tituly nejlepší hráčkou všech dob. "Mám co dělat, abych ji dohnala."

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Rick Rycroft

Úspěchu si váží i vzhledem k aktuální době. Svět už přes rok bojuje s koronavirem a omezeními proti jeho šíření. "Situace ve světě je hrozně těžká. Když jsem byla v Česku a viděla, jak všichni bojují s covidem, nemocnice jsou plné a lidé ztrácejí blízké a práci, tak proto jsem strašně ráda, že máme šanci hrát," řekla Kvitová.

S přibývajícím věkem opakuje, jak má tenis stále ráda. "Miluju ho i se všemi zvraty. Když najdete dobrou taktiku, abyste dokázali vyhrát, to je úplně nejlepší ze všeho," podotkla.

Ještě večer po finále zamířila na letiště a přesunula se do Dubaje. V prvním kole tam má volno. "Trochu cítím sval v břiše, přechází to do nohy, možná hraje roli i ten vítr, jak je míček všude možně. Ale mám čas na odpočinek," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy