Následuje
Hory horem pádem

Lendl se vrací na kurty. Chce se ukázat v nejlepším světle

Atlantic City - Poprvé po 16 letech od skončení hvězdné kariéry se tenista Ivan Lendl představí divákům na kurtu a v rámci možností a přiměřeně svému věku se chce ukázat v co nejlepším světle. V americkém Atlantic City dnes bude jeho soupeřem další bývalá světová jednička Švéd Mats Wilander. Padesátník Lendl, vítěz 94 turnajů dvouhry ATP, se mohl vrátit k tenisu, protože ho přestala bolet záda. "Přišel správný čas," řekl Lendl. "Kontrola úderů se vrací, musím jen oprášit svůj instinkt. A až tam půjdu, chci být připraven co nejlépe, chci hrát co nejlépe," doplnil legendární tenista.

Český rodák, který má od roku 1992 americké občanství, si v tréninku zahrál i s Radkem Štěpánkem, finalistou Roland Garros z roku 1986 Mikaelem Pernforsem ze Švédska či Američanem Mardym Fishem. 

K utkání Lendl řekl, že diváky čekají dlouhé výměny. "Naše hra se nezměnila, takže nemůžeme čekat, že budeme hrát servis a volej. Já se budu snažit o co nejvíce forhendů," řekl Lendl s připomínkou svého nejsilnějšího úderu a Švédovi po svém vzkázal: "Když mě porazí, tak si to zaslouží. Zadarmo se nedám, to se nikdy nezmění."

Na druhou stranu Lendl, otec pěti dcer, moc dobře ví, že těžko bude hrát jako dříve. "S tím jsem se dávno smířil. Nechodím do toho tolik a hraji víc opatrně, což je přirozené, ale bude to zábava," řekl osminásobný grandslamový vítěz a člen tenisové Síně slávy.


V další dvouhře exhibice v Atlantic City se utkají Američan Andy Roddick a Rus Marat Safin. "Všichni jsme zvědaví na to, jak bude Ivan hrát. Bude to bomba," těšil se Roddick na Lendla. Patronkou akce je Venus Williamsová a hrát budou i Pete Sampras a James Blake. 

Lendlův návrat na kurty by mohl znamenat, že se tenista ukáže ještě letos na podzim rovněž českému publiku. Exhibice je v jednání a soupeřem Lendla by mohl být legendární švédský hráč Björn Borg.

Andy Roddick
zdroj: ČTK
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy