Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Lehečku zastavila v Madridu bolest zad, semifinále s Augerem-Aliassimem musel vzdát

Jiří Lehečka vzdal kvůli problémům se zády semifinále turnaje v Madridu. Dvaadvacetiletý český tenista duel s Kanaďanem Félixem Augerem-Aliassimem skrečoval za stavu 3:3 v úvodním setu a přišel o šanci na premiérový postup do finále na akci prestižní série Masters.

Je nám líto, video expirovalo.
Lehečka kvůli bolestem zad odstoupil v Madridu ze semifinále

Lehečku trápily problémy se zády už od amerických turnajů v Indian Wells a Miami. Vynechal pak Masters v Monte Carlu i turnaj v Barceloně a do antukové sezony vstoupil právě až v Madridu.

Na zdejší antuce zatím předváděl výborné výkony a získal mimo jiné skalp Rafaela Nadala. Ve čtvrtfinále mu zápas po prvním setu vzdal čtvrtý hráč světa Daniil Medvěděv.

Semifinálový duel s Augerem-Aliassimem dnes začal Lehečka na podání suverénně čistou hrou, ve třetím gamu odvrátil brejkbol a čistou hrou zvládl i svůj další servis na 3:2. Na kurtu ale často dělal bolestivé grimasy a po další hře na returnu si vyžádal ošetření.

Po něm ještě zkusil pokračovat a vedl při svém podání 30:0, při pokusu o protipohyb se ale na základní čáře zhroutil na kolena a zápas vzdal. Z frustrace nad promarněnou šancí na životní finále pak ještě na lavičce rozmlátil raketu.

Kanaďanovi postup turnajem usnadnil už třetí hráč. Ve třetím kole mu zápas kvůli zranění ruky skrečoval Jakub Menšík, přes čtvrtfinále prošel bez boje po odstoupení světové dvojky Jannika Sinnera. V životním finále si zahraje s Andrejem Rubljovem, který porazil Američana Taylora Fritze 6:4, 6:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články