Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Lehečka si vyrovnal maximum ve světovém žebříčku, Vondroušová je šestá

Po postupu do semifinále turnaje Masters v Madridu se Jiří Lehečka posunul ve světovém žebříčku na 23. místo a vyrovnal si osobní maximum. Dvaadvacetiletý český reprezentant si polepšil o osm míst.

Je nám líto, video expirovalo.
Lehečka kvůli bolestem zad odstoupil v Madridu ze semifinále

Nejlepší umístění si vyrovnala také Markéta Vondroušová, která se v pořadí WTA posunula o jednu příčku na šesté místo. Vítězka loňského Wimbledonu ale ve španělské metropoli vyhrála jen jeden zápas a vypadla už ve třetím kole.

Lehečka v Madridu mimo jiné vyřadil bývalou světovou jedničku a vítěze 22 grandslamů Rafaela Nadala. Stopku mu poté v semifinále vystavilo zranění zad, kvůli němuž se odhlásil z turnaje Masters v Římě, jenž začne v tomto týdnu.

V první stovce jsou spolu s Lehečkou také Tomáš Macháč na 45. místě a Jakub Menšík. Osmnáctiletý talent kvůli zranění ruky skrečoval utkání třetího kola, i tak si ale vylepšil osobní rekord v žebříčku na 65. místo. Jeho maximem dosud byla 69. příčka.

V ženském žebříčku dělají Vondroušové v první stovce společnost krajanky Karolína Muchová (14. místo), Barbora Krejčíková (27.), Linda Nosková (29.), Kateřina Siniaková (36.), Marie Bouzková (39.) Karolína Plíšková (52.) a Petra Kvitová (60.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články