Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Lehečka se jako první Čech kvalifikoval na Turnaj mistrů pro hráče do 21 let

Next Gen ATP Finals neboli Turnaj mistrů do 21 let si poprvé zahraje Čech. Účast v Miláně, kde se prestižní podnik bude konat od 8. do 12. listopadu, má totiž jistou Jiří Lehečka. Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi se kvalifikoval díky sedmé příčce v žebříčku mladých tenistů.

Jiří Lehečka v Davis Cupu
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Dalšími známými účastníky jsou Ital Lorenzo Musetti (23. místo v žebříčku ATP), Dán Holger Rune (25.), Američan Brandon Nakashima (44.) a Brit Jack Draper (45.). Světová jednička Španěl Carlos Alcaraz a Ital Jannik Sinner (12.) se z turnaje omluvili. O titul se střetne osmička tenistů.

Lehečka, kterému patří ve světovém žebříčku 78. místo, letos debutoval na všech čtyřech grandslamech. Vedle semifinálové účasti na turnaji v Rotterdamu vyhrál srpnový challenger v Liberci. O tři měsíce dříve hrál finále také na challengeru v Mauthausenu.

Milánský turnaj Next Gen ATP Finals se koná od roku 2017. Loni zvítězil Alcaraz, který ve finále porazil Američana Sebastiana Kordu.