Sokolský zpravodaj

Lehečka se do čtvrtfinále ve Stockholmu nedostal

Jiří Lehečka se do čtvrtfinále turnaje ve Stockholmu neprobojoval, Emilu Ruusuvuorimu z Finska podlehl dvakrát 2:6. Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi nestačil na 52. hráče světa podruhé v krátké době, přesně před měsícem s ním prohrál ve francouzských Metách. Ruusuvuori narazí v dalším kole na třetího nasazeného Američana Francese Tiafoea.

Nejvýše postavený Čech v žebříčku ATP Lehečka prohrál čtvrtý z posledních šesti zápasů. Sedmasedmdesátý hráč světa nenavázal na předchozí vítězství nad bývalou trojkou žebříčku Grigorem Dimitrovem z Bulharska.

Lehečka držel s o tři roky starším Finem krok jen v úvodu. Od stavu 2:2 v prvním setu prohrál osm her za sebou, přišel o první sadu a v té druhé nabral manko 0:4.

Soupeřovu sérii se mu podařilo zastavit, ale Ruusuvuori žádné drama nepřipustil a po hodině a 23 minutách proměnil při Lehečkově podání první mečbol. Český tenista přišel v utkání pětkrát o servis, Ruusuvuori si pomohl sedmi esy.