Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Lehečka je po Indian Wells 27. na světě, Macháč a Menšík si vylepšili žebříčková maxima

Jiří Lehečka se po účasti ve čtvrtfinále turnaje v Indian Wells posunul na 27. místo světového žebříčku. Další dva čeští tenisté si po postupu do 2. kola na "pátém grandslamu" vylepšili v pořadí ATP Tour kariérní maxima: Tomáš Macháč je nově šedesátý a Jakub Menšík sedmdesátý.

Jiří Lehečka
zdroj: REUTERS

Dvaadvacetiletý Lehečka v Indian Wells porazil mimo jiné světovou pětku Andreje Rubljova z Ruska a jedenáctku Stefanose Tsitsipase z Řecka.

Jako první český tenista od Tomáše Berdycha v roce 2017 postoupil do čtvrtfinále turnaje série Masters, v němž nestačil na do té doby letos neporaženého Itala Jannika Sinnera. V žebříčku byl Lehečka nejvýše na 23. místě v polovině ledna.

Nejlépe postavenou českou tenistkou je na osmém místě Markéta Vondroušová, jež kvůli úmrtí dědečka odstoupila v Indian Wells před utkáním 3. kola a nebude hrát ani na navazujícím turnaji v Miami. V elitní stovce je celkem osm Češek.

V čele žebříčku jsou stále Srb Novak Djokovič, jenž v Indian Wells nečekaně vypadl už ve 3. kole, a šampionka Iga Šwiateková z Polska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články