Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Kanaďan Raonic povede na Laver Cupu výběr světa

Praha - Výběr světa povede v premiérovém ročníku Laver Cupu Kanaďan Milos Raonic. Nový turnaj bude hostit pražská O2 arena od 22. do 24. září a tým světových tenisových hvězd se střetne s týmem Evropy.

Milos Raonic se raduje z postupu do wimbledonského finále
zdroj: ČTK/PA/Clive Brunskill/POOL

Šestý hráč světa Raonic je nejvýše postaveným neevropským tenistou v žebříčku ATP. Jeho účast v Praze oznámili pořadatelé akce. "Už se nemůžu dočkat a jsem rád, že budu součástí této unikátní soutěže," řekl Raonic. Raonic se stal první jistou akvizicí kapitána světového týmu Johna McEnroea. "S Johnem jsme si blízcí a bude skvělé být s ním na kurtu," řekl Raonic.

Slavný americký bouřlivák Big Mac, jak se McEnroeovi přezdívá, Raonicovi radil loni ve Wimbledonu. Kanaďan tehdy porazil Švýcara Rogera Federera a zahrál si finále. "Milos je mimořádně působivý hráč i člověk a jsem moc rád, že je odhodlaný hrát v září Laver Cup. Je to naprostý a oddaný profesionál," řekl McEnroe.

Evropský kapitán Švéd Björn Borg už má ohlášené dvě hvězdy. Nastoupit by měli Federer, který myšlenku vzniku Laver Cupu inicioval, a Španěl Rafael Nadal. Hrát na divokou kartu by mohla i dlouhodobá česká jednička Tomáš Berdych.

Do šestičlenných týmů se mají čtyři hráči dostat podle žebříčku po třetím grandslamu sezony Wimbledonu a dva na volnou kartu od kapitánů. Kompletní sestavy týmů budou zveřejněny po skončení grandslamového US Open.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy