Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

Kvitovou ve skupině čekají Šarapovová, Radwaňská a Wozniacká

Singapur - Petra Kvitová se na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru utká v Bílé skupině s Ruskou Marií Šarapovovou, Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Dánkou Caroline Wozniackou. Čtveřici v Červené skupině tvoří americká obhájkyně titulu a jednička světového žebříčku Serena Williamsová, Rumunka Simona Halepová, Eugenie Bouchardová z Kanady a Srbka Ana Ivanovičová.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se na Turnaj mistryň probojovala počtvrté za sebou. Po triumfu při premiéře v roce 2011 odstoupila o rok později po jednom utkání kvůli nemoci a loni po postupu ze skupiny nestačila v semifinále na Číňanku Li Na.

I letos je jejím základním cílem postup ze skupiny. "Od toho by se to mohlo všechno odvíjet. Čím dál to půjde, tím budu radši," prohlásila Kvitová před cestou do Asie. S Šarapovovou má bilanci 2:6, naopak nad Radwaňskou vede 5:1 a z osmi vzájemných zápasů s Wozniackou vyhrála čtyři.

Williamsová bude na Turnaji mistryň, který začne v pondělí, útočit na třetí triumf za sebou a pátý v kariéře. V Singapuru má soutěž pro nejlepší hráčky sezony premiéru, ve čtyřhře se představí také Květa Peschkeová ve dvojici se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou.

Los tenisového Turnaje mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):

Bílá skupina: Šarapovová (2-Rus.), Kvitová (3-ČR), A. Radwaňská (6-Pol.), Wozniacká (8-Dán.).

Červená skupina: S. Williamsová (1-USA), Halepová (4-Rum.), Bouchardová (5-Kan.), Ivanovičová (7-Srb.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy