Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Kvitová: Zápas s Němkami bude hodně vyrovnaný

Stuttgart - Velmi těžký zápas čeká podle světové dvojky Petry Kvitové české tenistky v prvním kole Fed Cupu s Německem. Wimbledonská vítězka věří v sílu týmu, nikdo prý nevyčnívá. České hráčky začnou ve Stuttgartu cestu za obhajobou titulu a wimbledonská vítězka je znovu hlavním trumfem týmu.

Petra Kvitová
zdroj: ISIFA/EPA

"Zápas s Němkami bude hodně vyrovnaný, otevřený padesát na padesát," řekla Kvitová pro oficinální web Fed Cupu. "Čeká nás těžký soupeř, ale pokusíme se vybojovat vítězství, abychom se mohly představit českým fanouškům."

Semifinalistka Australian Open Kvitová trénuje v Německu od úterý. Před tréninkem se tradičně s trenéry a hráčkami zahřívala při nohejbalu s tenisákem. "Nejdůležitější zápasy jsme s kapitánem vyhráli, jako obvykle, určitě mi to dodalo spoustu sebevědomí," vtipkovala. Povrch v hale si pak vyzkoušela s Lucií Hradeckou. "Trochu to odskakuje nahoru, ale musíme si na to zvyknout," řekla Kvitová.

České tenistky prohrály s Německem jen jednou

1975 (Aix-en-Provence): Československo - SRN 2:1 (čtvrtfinále),

1983 (Curych): Československo - SRN 2:1 (finále),

1987 (Vancouver): SRN - Československo 2:1 (semifinále),

1989 (Tokio): Československo - SRN 2:1 (čtvrtfinále),

1997 (Mannheim): Německo - ČR 2:3 (1. kolo),

2010 (Brno): ČR - Německo 3:2 (1. kolo).

Jednadvacetiletá tenistka loni vyhrála všech šest fedcupových dvouher. Je jasnou jedničkou výběru kapitána Petra Pály, ale ve výjimečné pozici se necítí. "Fed Cup je o týmu, ne o jednotlivci a nikdo z nás nevyčnívá," konstatovala Kvitová, kterou doplňují Barbora Záhlavová-Strýcová, Iveta Benešová a Hradecká.

Po příletu z Melbourne se ještě potýká s časovým posunem. "Aklimatizace chvíli potrvá, ale každý den a hlavně každá noc je lepší a lepší," řekla Kvitová. "Věřím, že do víkendu budu v pořádku."

Němky věří, že Kvitová je k poražení

Německou jedničkou je světová čtrnáctka Sabine Lisická a dvojkou bude Julia Görgesová (21. v žebříčku WTA) nebo Angelique Kerberová (27.). "Pokud chceme získat bod proti Kvitové, musí jakákoli naše hráčka podat výkon na hranici svých schopností, ale porazit ji určitě můžeme," věří německá kapitánka Barbara Rittnerová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy