Následuje
SP Německo

Kvitová uhrála v Pekingu jen tři gemy a končí už v 1. kole

Už 1. kolo znamenalo konečnou pro Petru Kvitovou na špičkově obsazeném turnaji v Pekingu hned v prvním kole. Česká jednička nepotvrdila pozici páté nasazené hráčky a podlehla australské soupeřce Darie Gavrilovové hladce 2:6 a 1:6. Na asijském turné se světové pětce Kvitové zatím příliš nedaří - na předchozím turnaji ve Wu-chanu vyhrála jediný zápas.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/ZUMA/Li Yueran

Zahajovací utkání hlavní soutěže na China Open trvalo i přes jednoznačný výsledek hodinu a půl. Řada gamů dospěla do shody, ale zatímco česká hráčka proměnila jediný ze sedmi brejkbolů, sama jich nabídla jedenáct a šestkrát z osmi případů přišla o podání, naposledy při čtvrtém mečbolu.

Kvitové se povedla tři esa proti žádnému soupeřčinu, ale také spáchala šest dvojchyb a 39 nevynucených chyb. Převaha ve statistice vítězných míčů (26:12) proti třiatřicáté hráčce světa Gavrilovové na úspěch nestačila a v pátém vzájemném utkání s ní potřetí prohrála.

Na turnaji, ve kterém byla Kvitová před čtyřmi lety ve finále, startují také Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou a Kateřina Siniaková, která uspěla v kvalifikaci. V ní bude o místo v hlavní soutěži mužů usilovat také Jiří Veselý.

Kvitová letos v Pekingu uhrála jen 3 gemy
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy