Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kvitová trenéra zatím nehledá. Až to ucítím, tak to ucítím, říká

Kluž - Tenistka Petra Kvitová s hledáním nového trenéra nepospíchá. Před necelými čtrnácti dny ukončila po sedmi letech spolupráci s Davidem Kotyzou a náhradu intenzivně nehledá. "Nechtěla bych zmiňovat datum. Není to tak, že bych to řekla do měsíce. Promyslím to a až to ucítím, tak to ucítím," řekla Kvitová.

Petra Kvitová
zdroj: Reuters

"Jsem ráda za situaci, která teď je. Pomůže mi to psychicky a urovnat si v hlavě, co všechno bude. Extra nad tím nepřemýšlím," doplnila. Po Fed Cupu v Rumunsku by chtěla hrát od 15. února turnaj v Dubaji, pro který požádala o volnou kartu. Pak se objeví v Dauhá a v březnu má v plánu tradiční velké akce v Indian Wells a v Miami. Na všechny pojede bez kouče.

"Sem tam jsem na turnaj jela sama. Je asi dobrý čas zajet někam na turnaj sama," řekla a připomněla rok 2013, kdy bez Kotyzy získala titul v Dubaji. Je možné, že bez trenéra stráví delší čas. Klidně by tak mohla odehrát třeba i sezonu. "Těžko říct. Neříkám, že bych si to nedovedla představit, asi nějakou dobu takhle fungovat budu." Už dříve řekla, že by ráda českého trenéra, ale případně bude hledat v zahraničí a že o Martině Navrátilové neuvažuje.

A nevrátí se ani ke svému otci Jiřímu, který ji vedl do 16 let a dal jí úderové základy. "Asi to bude tátu mrzet, ale ne," řekla. Dvojnásobné vítězce Wimbledonu je jasné, že nebude jednoduché někoho najít. "Je to tak, není to jen tak," řekla a dodala: "Tím, že jsem povahově, jaká jsem, tak potřebuju člověka, který mi sedne i lidsky, a v tom jsem asi trochu vybíravá, bohužel. A zároveň aby byl dobrý trenér, takže to není lehký. Upřímně."

"Spoustu věcí budu po telefonu řešit s Davidem Vydrou ohledně kondice, abych byla připravená na zápasy. Potom podle pocitů budu trénovat, hrát a možná si zahraju i debla," uvedla. Už před fedcupovým zápasem využívala v Prostějově na trénink při sparingu muže a stejně to plánuje dělat dál. Na turnajích se bude domlouvat s ostatními hráčkami. "S Angie (Kerberovou), s Agou (Radwaňskou), s Češkami," zmínila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy