Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kvitová si na Turnaji mistryň zahraje proti Šafářové

Singapur - Petra Kvitová a Lucie Šafářová se na Turnaji mistryň v Singapuru potkají v Bílé skupině. Doplňují je Španělka Garbiňe Muguruzaová a Němka Angeligue Kerberová. Turnaj mistryň nabídne ČT sport a náš web

Lucie Šafářová a Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP

Červenou skupinu tvoří při neúčasti Sereny Williamsové nejvýše nasazená Simona Halepová z Rumunska, Ruska Maria Šarapovová, Polka Agnieszka Radwaňská a Italka Flavia Pennettaová.

Z každé skupiny postoupí dvě hráčky do semifinále. Vítězka Masters z roku 2011 Kvitová má ve své skupině vysoce pozitivní bilanci s krajankou Šafářovou, nad kterou vede 7:0, a naposledy ji porazila letos ve finále v New Havenu. "Jsme kamarádky, ale když jsme na kurtu, tak na to opravdu nemyslíme. Znám její hru velmi dobře, ale stejně tak ona zná mě," řekla Kvitová před časem. Nad Kerberovou Kvitová vede 4:2 na zápasy a s Muguruzaovou nehrála.

Vzájemná utkání Kvitová - Šafářová (bilance 7:0):

2012  New Haven   čtvrtfinále    Kvitová 2:0

2014  Sydney        čtvrtfinále    Kvitová 2:0

2014  Dauhá          3. kolo        Kvitová 2:1

2014  Madrid         3. kolo        Kvitová 2:0

2014  Eastbourne   1. kolo        Kvitová 2:1

2014  Wimbledon   semifinále    Kvitová 2:0

2015  New Haven   finále          Kvitová 2:1

Šafářová hrála se Španělkou jednou a ve čtvrtfinále letošního French Open zvítězila. S německou hráčkou má debutantka na Masters vyrovnanou bilanci 1:1. V Bílé skupině se sešly tři levačky - Kvitová, Šafářová a Kerberová.

Ve čtyřhře los české hráčky proti sobě nesvedl. Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou Sandsovou jsou v Bílé skupině, zatímco Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou budou bojovat v Červené skupině i s největšími favoritkami turnaje Švýcarkou Martinou Hingisovou a Saniou Mirzaovou z Indie. 

Los tenisového Turnaje mistryň v Singapuru:

Dvouhra:

Bílá skupina: Muguruzaová (2-Šp.), Kvitová (4-ČR), Kerberová (6-Něm.), Šafářová (8-ČR).

Červená skupina: Halepová (1-Rum.), Šarapovová (3-Rus.), A. Radwaňská (5-Pol.), Pennettaová (7-It.).

Čtyřhra:

Bílá skupina: Šafářová, Matteková-Sandsová (2-ČR/USA); Garciaová, Srebotniková (4-Fr./Slovin.); Chan Hao-Ching, Chan Yung-Jan (5-Tchaj-wan), Muguruzaová, Suárezová (8-Šp.).

Červená skupina: Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Indie); Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.); Kopsová-Jonesová, Spearsová (6-USA); Hlaváčková, Hradecká (7-ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy