Následuje
Branky, body, vteřiny

Kvitová se vrací na turnaje, v lednu se chystá na Hopman Cup

Prostějov - Po více než měsíční přestávce se wimbledonská vítězka Petra Kvitová vrátí v příštím týdnu do turnajového dění. Podle plánu ji čeká start v Torontu, poté v Cincinnati a pak už přijde na řadu grandslamové US Open v New Yorku. Kvitová zároveň oznámila, že se v lednu představí poprvé v kariéře v Hopmanově poháru, tradiční soutěži smíšených tenisových dvojic. Jejím partnerem bude v Austrálii Tomáš Berdych. "Smíšené čtyřhry moc často nehraji, ale tato možnost mě láká a těším se na ni. Navíc se bude v mixech bojovat o medaile i na olympijských hrách v Londýně," přiblížila Kvitová novou motivaci.

Do zbytku tenisového roku jde s vědomím, že pokud se jí bude dařit podobně jako dosud, mohla by se postupně probojovat až na druhé místo světového žebříčku. Příliš si ale podobné myšlenky nepřipouští. "To bych musela všechno vyhrát. Cíle si žádné nedávám. Chtěla bych hrát jako ve Wimbledonu. I když bude těžké udržet formu, protože tam se mi velmi dařilo," vrátila se aktuální světová sedmička k životnímu úspěchu.

Před rokem se jí právě po Wimbledonu nedařilo. Na turnajích v Portoroži, Istanbulu, Kodani, Montrealu a New Havenu vypadla vždy hned v prvním kole. Na US Open se dostala do třetího. "Ten výsledek z New Yorku bych ráda zopakovala. Přece nemohu říci, že jedu vyhrát. Chci hrát co nejlépe a dostat se co nejdál," dodala se skromným úsměvem Kvitová, jež letos pozměnila zápasový program a starty ve třech turnajích bezprostředně po Wimbledonu vynechala. 

Po oslavách wimbledonského vítězství dala na čas prostor odpočinku, pak už začala nabírat kondici ve Vysokých Tatrách. Mezitím si také léčila svalové zranění. "Sem tam mě něco pobolívá. Ale jsem hlavně unavená z tréninku. V Tatrách jsem dostala kondičně zabrat. Teď bych měla z této práce těžit v další části sezony," slibuje si Kvitová. S blížícím se návratem na kurty pak Kvitová ujistila, že se po přestávce neobává zvýšené nervozity. "Bude stejná jako před každým prvním zápasem," dodala Kvitová.

Kvitová poodhalila plány
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy