Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS magazín SP

Kvitová přehrála Hradeckou a na US Open jde dál

New York - Tenistka Petra Kvitová postoupila jako první česká hráčka do 2. kola US Open, když porazila krajanku Lucii Hradeckou 6:4 a 7:5. Dvacetiletá semifinalistka letošního Wimbledonu Kvitová přitom od svého životního úspěchu nevyhrála jediný duel. Kromě těchto hráček se o postup do dalšího kola pokoušely také Češky Záhlavová, Zakopalová, Ondrášková a Voráčová. Ani jedna z nich však svůj zápas nezvládla, na turnaji tak končí.

"Brala jsem to, že to je nový začátek. Určitě jsem si trošku oddychla a získala trošku sebedůvěry. Je to příjemný po těch porážkách zase vyhrát," řekla Kvitová Radiožurnálu. Po pěti nevydařených vystoupeních na menších turnajích se vypořádala se vstupem do závěrečného grandslamu na výbornou. "Je to lepší, než kdyby to bylo obráceně," culila se Kvitová, která navíc dala výhrou dárek trenérovi Davidu Kotyzovi k narozeninám.

Hradecké vzala sedmadvacátá nasazená hráčka celkem třikrát podání a zaznamenala pět es. O pět let starší soupeřce servis, její tradiční zbraň, vůbec nevycházel a vyrobila při něm osm dvojchyb. "Byl to hodně těsný zápas. Já jsem hrála strašně opatrně, což se s Péťou nedá. Měla jsem jít do většího rizika," vyčítala si Hradecká. Další soupeřkou Kvitové bude Britka Elena Baltachaová, jež si hladce poradila s Chorvatkou Petrou Martičovou.

Další Češky nepostoupily

Vyřazena je naopak Sandra Záhlavová, kterou smetla Agnes Szavayová za necelou hodinu 6:0 a 6:2. Česká hráčka vyhrála dosud na gradslamových turnajích jediný zápas, letos v Australian Open.

Vypadly i Zuzana Ondrášková a Renata Voráčová, které také neuhrály v prvním kole ani set stejně jako Klára Zakopalová. Finalistka z Kodaně ani posedmé v kariéře nepřešla na grandslamovém US Open první kolo, tentokrát prohrála s Virginií Razzanovou z Francie 3:6 a 2:6.

Ve druhém kole turnaje ve Flushing Meadows je už vítězka Roland Garros Francesca Schiavoneová i obhájkyně loňského prvenství Kim Clijstersová. Ta sice prohrávala s Maďarkou Gretou Arnovou již 0:4 ve druhém setu, poté se však vzchopila a třetí dějství po výhře 6:0 a 7:5 nepřipustila. Skončila naopak někdejší světová jednička Dinara Safinová z Ruska, která po dlouhodobém výpadku formy podlehla Slovence Daniele Hantuchové 3:6 a 4:6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy