Golf Time

Kvitová porazila Wozniackou 6:4, 6:2 a je v semifinále

Istanbul - Tenistka Petra Kvitová si zahraje semifinále Turnaje mistryň v Istanbulu. Wimbledonská vítězka zdolala světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:4 a 6:2, v Červené skupině má jako jediná dvě výhry a před pátečním zápasem s Agnieszkou Radwaňskou z Polska jistotu postupu. Pokud jednadvacetiletá Kvitová porazí v pátečním utkání i Radwaňskou, posune se poprvé v kariéře na druhé místo světového žebříčku, což naposledy dokázala Jana Novotná.

On-line textový přenos

2011-10-27 19:37:34

Petra Kvitová tedy podruhé porazila Caroline Wozniackou a slaví postup do semifinále. V prvním setu prolomila podání Dánky, poctivě držela svoje a vyhrála 6:4. Před druhým setem byla Wozniacká krátce ošetřovaná, Kvitová sehrála vynikající druhý set a díky dobrému podání, silné hře na základní čáře a dobrému pohybu u sítě může slavit. Loučím se, děkuji za pozornost a přeji příjemný večer!

2011-10-27 19:33:03

A je to tam! Kvitová vyhrává po setech 6:4 a 6:2, diváci tleskají, světová jednička odchází poražena a Češka se může těšit na semifinálovou část Turnaje mistryň!

2011-10-27 19:31:40

A:40, podání ještě Wozniacká odrazila, na odpověď Kvitové ale neměla

2011-10-27 19:30:39

40:40, na to Češka už nedosáhla

2011-10-27 19:30:09

A:40, další mečbol. Kvitová našla volné místo na kurtu, opět podává na vítězství

2011-10-27 19:25:15

Wozniacká žije. Snížila na 2:5 z jejího pohledu. Přesto jde Kvitová podávat na vítězství v zápase.

2011-10-27 19:21:21

A po tvrdém servisu posílá Dánka míček jen do sítě. Kvitová vede 5:1, podává Wozniacká

2011-10-27 19:20:32

40:0, eso, tohle asi Wozniackou moc nebaví

2011-10-27 19:20:12

30:15, další eso

2011-10-27 19:20:02

15:15, už už to vypadalo na problémy Kvitové u sítě, ale její raketa byla všude, kde měla

2011-10-27 19:14:05

Skvěle! Wozniacká pod tlakem opět do sítě, Kvitová vede už 4:0. To je nadějné. Podává Dánka.

2011-10-27 19:12:55

40:15, Wozniacká do sítě

2011-10-27 19:12:38

30:15, tentokrát stála Wozniacká na pětníku a tak dlouho vysílala míče na různé strany, až na jeden z nich Kvitová nestačila

2011-10-27 19:11:43

30:0, Wozniacká opět do autu

2011-10-27 19:11:16

15:0

2011-10-27 19:10:31

Další brejk! Kvitová zahnala soupeřku do samého kraje hrací plochy a pak míček neomylně poslala na druhou stranu, kam se Dánka nemohla dostat ani náhodou. 3:0 a podání pro Kvitovou.

2011-10-27 19:08:39

30:40, aut Wozniacké

2011-10-27 19:08:11

30:30, dlouhá a těžká výměna, po které si Kvitová vysloužila obdivné zabučení obecenstva

2011-10-27 19:07:26

30:15, Wozniacká míček napálila, bohužel pro ni jen do sítě.

2011-10-27 19:06:52

30:0, jasný aut

2011-10-27 19:06:20

15:0 pro Wozniackou, Češka hraje do sítě

2011-10-27 19:05:43

2:0 pro Kvitovou, těžší gem, ale Češka si podání ani tentokrát vzít nenechala.

2011-10-27 19:05:01

A:40, krásný míč k lajně a Kvitová si radostí zavýskla, dá-li se to tak nazvat

2011-10-27 19:04:07

40:40, shoda poté, co Kvitové tentokrát volej od sítě nevyšel a míček putoval spěšně do autu

2011-10-27 18:59:55

Výborně! Wozniacká hraje do sítě a Kvitová jde na podání s tím, že opět sebrala na samém začátku setu Dánce podání.

2011-10-27 18:57:27

30:30, nádherný prohoz Kvitové ze samotného rohu hřiště!

2011-10-27 18:55:09

Wozniacká má zdravotní problémy, je u ní lékařka. Zatím není zřejmé, co ji trápí. Stetoskop zaúřadoval, ale Dánka se vrací na kurt.

2011-10-27 18:51:55

Brejk hned ze začátku utkání nasměroval Petru Kvitovou k vítězství v první sadě. Češka těží zejména z lepšího podání, pomohla si i pěti esy, zatímco Wozniacké se nepodařilo ani jedno. Pro Kvitovou také hovoří přesnější míče k čáře či přímo na ni, lepší pohyb po kurtu a tvrdší hra. Snad se jí bude dařit i ve druhém setu.

2011-10-27 18:50:14

Páté eso Kvitové znamená vedení 1:0, to je stylové zakončení setu.

2011-10-27 18:45:25

Aut Kvitové, což znamená stav 5:4. Češka podává na vítězství v prvním setu.

2011-10-27 18:41:52

5:3, Kvitové opět pomáhá Jestřábí oko, zdánlivě dobrý míč Wozniacké šel do autu. Dánka na podání.

2011-10-27 18:38:46

15:0, Kvitové pomohla síť a ukázkové "prase"

2011-10-27 18:34:44

30:30, srovnáno díky krásnému míči Kvitové k lajně.

2011-10-27 18:32:09

40:15. To Wozniacká opravdu mít nemohla. Kvitová si zaběhla k síti a nedala Dánce šanci.

2011-10-27 18:28:09

A Dánka opět snižuje, podání si vzít nenechala. Kvitová jde na podání za stavu 3:2

2011-10-27 18:27:08

A:40, výhoda Wozniacké

2011-10-27 18:26:48

40:40. Shoda poté, co Kvitová zahnala Wozniacké do kouta, tedy alespoň do kouta kurtu

2011-10-27 18:17:53

A Dánka po čisté hře snižuje na 1:2 ze svého pohledu, na podání se chystá opět Kvitová.

2011-10-27 18:16:51

40:0, Wozniacká blízko snížení

2011-10-27 18:16:04

30:0 pro podávající Wozniackou

2011-10-27 18:15:25

Další Jestřábí oko a opět pro Kvitovou, která vede 2:0.

2011-10-27 18:14:05

40:30

2011-10-27 18:13:52

40:15, Kvitová si vyžádala Jestřábí oko po zahlášeném autu a dobře udělala.

2011-10-27 18:12:53

30:15

2011-10-27 18:12:44

15:15, Kvitová srovnává pěkným volejem na síti.

2011-10-27 18:12:14

0:15 z pohledu Kvitové

2011-10-27 18:11:15

1:0 pro Kvitovou, která hned na začátku utkání bere Wozniacké podání.

2011-10-27 17:59:28

Obě tenistky nastupují na ztemělý istanbulský kurt. Tenistky čeká krátké rozcvičení, po kterém se můžeme těšit na samotný zápas.

2011-10-27 17:55:59

Poté, co Azarenková jasně porazila Na Li 6:2 a 6:2, netrpělivě čekáme na začátek utkání Dánky Caroline Wozniacké a Petry Kvitové.

"Proti Caroline to je vždy těžké a je třeba hrát hodně dobře, tvrdě a rychle a to se mi v utkání povedlo," řekla Kvitová s úsměvem na tváři v rozhovoru na dvorci. Zápas proti Wozniacké začala výborně a hned vzala soupeřce servis. Na rozdíl od úterní premiéry proti Věře Zvonarevové nebyla tolik nervózní. "Cítím se mnohem lépe," řekla Kvitová cestou do haly a svá slova dokládala výkonem na dvorci.

Především lépe podávala a v celém utkání nepustila Dánku k brejkbolu. Česká tenistka se vyhýbala dlouhým výměnám a snažila se rychle míče ukončit. Razantně až riskantně returnovala, takže občas chybovala, ale důležitý brejk v prvním gamu to přineslo. Stejně jako proti Zvonarevové mířila často pro snadné body k síti. "Pěkně dohráno, slečno," vyslechla si Kvitová pochvalu od trenéra Davida Kotyzy poté, co v desáté hře suverénně doservírovala a získala první set duelu.

Na lavičce se pak Kvitová s Kotyzou dobře bavili, smáli se a měli na oddych i delší dobu. "Známe se dobře a je vždy příjemné, když přijde. Vyhovuje nám to," řekla Kvitová. Wozniacká, která ukončí rok podruhé za sebou na tenisovém trůnu, se po prohrané sadě totiž nechala ošetřit. Na lavičce jí lékaři měřili tlak, ale vrátila se na kurt. Druhý set už Kvitová ovládla, i když začátek jednoznačný nebyl.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Vadim Ghirda

Získala sice díky dvojchybě hned podání Wozniacké, ale pak se o své podání poprvé a naposledy v utkání bála. Musela bojovat přes dvě shody, důležité míče však zvládla. Nabrala jistotu a panovala na dvorci. Rychle vedla ve druhém setu 4:0 a náskok nepustila. Malinko se zalekla, když měla zápas ukončit. Hned první mečbol mohl být i posledním, ale nabíhaný volej vystřelila bekhendem do autu. Pak nevyužila ještě dva, při čtvrtém už se Wozniacká po 31. vítězném míči Češky jen podívala.

Z výhry v hale se Kvitová letos radovala již pošestnácté, přičemž ani jednou neodešla pod střechou ze zápasu poražena. Podesáté v sezoně zdolala soupeřku z Top-10 a podruhé v kariéře porazila úřadující světovou jedničku. Před Wozniackou dokázala zdolat Rusku Dinaru Safinovou na US Open v roce 2009. "Dělala jsem, co jsem mohla, ale tělo neposlouchalo hlavu. Začalo být unavené," litovala Wozniacká. "To ale neznamená, že by Petra nevyhrála, protože hrála opravdu velmi dobře a vítězství si určitě zasloužila," dodala Dánka.

První semifinalistkou Turnaje mistryň se před Kvitovou stala Běloruska Victoria Azarenková. V Bílé skupině porazila Číňanku Li Na dvakrát 6:2 a druhým vítězstvím si zajistila postup. Dvaadvacetiletá Azarenková si prodloužila sérii neporazitelnosti na sedm utkání za sebou. Čtvrtá hráčka světa, která minulý týden získala titul v Lucemburku, v nich navíc neztratila ani jeden set. Dnešní program v Istanbulu uzavře zápas mezi Agnieszkou Radwaňskou z Polska a Ruskou Věrou Zvonarevovou.