Následuje
Panorama

Kvitová po 24 zápasech prohrála s Češkou, nestačila na Kristýnu Plíškovou

Šňůra 24 zápasů, v nichž Petra Kvitová neprohrála s žádnou ze svých krajanek, je u konce. Kvitová nestačila ve 2. kole turnaje v Charlestonu na Kristýnu Plíškovou, jíž podlehla 6:1, 1:6, 3:6. Druhá nasazená Češka prohrála při své premiéře na zelené antuce v Jižní Karolíně za hodinu a 54 minut.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/ABACA/ autor: AA/ABACA

Osmadvacetiletá Kvitová získala první set za půl hodiny, ve druhém se jí ale přestalo dařit na podání a o dva roky mladší dvojče bývalé světové jedničky Karolíny jí oplatilo stejnou mincí. Dvojnásobná wimbledonská vítězka ztratila s krajankou sadu poprvé od roku 2015 a ani ve třetím setu se jí nepodařilo zápas znovu otočit.

Plíšková šla rychle do vedení 3:0 a za stavu 5:1 podávala na vítězství. Kvitová ale ještě zabojovala, postupně odvrátila šest mečbolů, při sedmém už ale kapitulovala a po 24 vítězných zápasech s českou tenistkou na okruhu WTA poprvé prohrála. Naposledy ji porazila v roce 2012 v Madridu Lucie Hradecká.

Plíškovou, která v úvodním kole vyřadila další krajanku Kateřinu Siniakovou, nyní čeká šestnáctá nasazená Ruska Jelena Vesninová.

Kvitová nestačila na Kristýnu Plíškovou
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy