FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Kvitová nezvládla zápas se Šarapovovou a v Miami končí

Miami - Dále než do čtvrtfinále se Petra Kvitová na turnaji v Miami nepodívá. Osmá nasazená hráčka nestačila na turnajovou čtyřku Marii Šarapovovou, které podlehla 5:7 a 1:6.

Petra Kvitová
zdroj: ISIFA autor: Stephen Dunn/Getty Images

S někdejší světovou jedničkou Šarapovovou se Kvitová utkala poprvé po dvou letech a prohrála s ní počtvrté za sebou. Zápas v Miami přitom rozehrála Kvitová výborně, hned v první hře vzala soupeřce čistou hrou servis, poté se ale Ruska postupně zlepšovala a její agresivní hra dělala Kvitové problémy.

Za stavu 5:5 v prvním setu byl zápas na pár minut přerušen kvůli dešťové přeháňce a po pauze Kvitová vypadla z role. Po návratu na kurt prohrála sedm her v řadě, kanára ve druhém setu sice odvrátila, ale po hodině a půl odešla do šaten poražena.

Účastí ve čtvrtfinále si čtyřiadvacetiletá Kvitová vylepšila v Miami své maximum, dosud totiž došla nejdále do třetího kola.