Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Kvitová nemohla svému vítězství uvěřit

Londýn – Petra Kvitová nemohla uvěřit tomu, že vyhrála Wimbledon, ale věří, že ji vítězství nijak nezmění. Jednadvacetiletá tenistka si pochvalovala, jak zvládla finále s Ruskou Marií Šarapovovou psychicky, a při setkání s předchozími českými šampionkami Janou Novotnou a Martinou Navrátilovou jí "ukápla slzička". "Musím se pochválit, že jsem to zvládla docela dobře psychicky. Bylo mi jasný, že to bude o hlavě, že to bude hrát tu největší roli," uvedla ke svému prvnímu grandslamovému finále, které vyhrála ve dvou setech.

"Ještě tomu pořád nevěřím. Po tom proměněném mečbolu jsem si říkala: 'Jo, nebo ne, nebo co?' Cítím se pořád stejně, ale jsem samozřejmě hrozně šťastná," prohlásila po utkání. "Možná mi to dojde později, nevím, za pár dní," prohlásila.

Když ztratila v zápase podání, vždy doufala, že se jí podaří ho Šarapovové vzít také. "Věděla jsem, že mi return jde a že ona neservírovala zas tak dobře, že bych to nemohla zreturnovat. Určitě jsem věřila, že jí můžu zase vzít servis," prohlásila. "Věděla jsem také, že musím první hrát tvrdě a dělat body."

Nevěděla, jestli to byl její nejlepší zápas ve Wimbledonu. "Určitě jsem předvedla výborný výkon," řekla. "Každý zápas tady je těžký, ale tenhle byl asi nejtěžší," uznala.

Slizička ukápla

Po utkání se šla podívat na své jméno na desce slávy. "Potkala jsem Janu (Novotnou) a Martinu (Navrátilovou), a tak jsme se tam všechny poobjímaly. Slzička ukápla, hlavně když jsem objímala tu Martinu. Teď jsem viděla Ivetku (Benešovou), ona normálně plakala, zlatá," líčila Kvitová okamžiky po vítězství. "A pak jsem šla do fitka, ale nebyla jsem tam tak dlouho jako normálně, samozřejmě," smála se.

S Navrátilovou mluvila Kvitová už v pátek. "Říkala, že nemám být spokojená s tím, že hraju finále. Tak jsem odpověděla, že nejsem," poznamenala Kvitová, která věří, že na ni vítězství nebude mít vliv. "Doufám, že se nijak nezměním," řekla. "Teď toho asi bude hodně, to je jasný. Ale snad to nějak přežiju. Za chvilku to opadne," uvedla hráčka z Fulneku.

"Dnes tady ve Wimbledonu asi strávím hodně dlouhou dobu. Pak půjdeme normálně domů, myslím, že si dáme nějaké vínko nebo něco. Říkala jsem, že dneska si možná už dám," dodala tenistka, kterou čeká v neděli také ples pro vítěze. "Zorganizují mi tady šaty a dodají je zítra do šatny."

V pondělí se Kvitová vrátí domů. "Zatím si nedovedu představit, co bude následovat. Tady to ještě bude docela v pohodě, ale jak přiletím domů, tak vůbec netuším, co se bude dít," řekla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy