Volejbalový magazín

Kvitová napravila Tokio a postoupila přes Hantuchovou

Peking - Česká tenistka Petra Kvitová zvládla na rozdíl od Tokia vstup do turnaje v Pekingu. Nasazená čtyřka v prvním kole porazila Slovenku Danielu Hantuchovou 6:2 a 6:3.

Světová pětka Kvitová zahájila silně obsazený turnaj v čínské metropoli lépe než ten v Japonsku, kde v úterý po volném prvním kole prohrála hned ve svém úvodním duelu nečekaně s Chorvatkou Petrou Martičovou.

"Nedělala jsem ty malé chyby jako v Tokiu," uvedla Kvitová. "Ze začátku každého gamu to bylo vyrovnané, ale počkala jsem si na svou šanci a začala jsem dobře returnovat. Také jsem zlepšila podání. Je fajn, že jsem nemusela v tom chladu strávit na kurtu moc času," uvedla rodačka z Fulneku.

Dvaadvacetiletá Kvitová ukončila zápas po 70 minutách proměněným druhým mečbolem při podání soupeřky, na niž se jí dlouhodobě daří. Hantuchovou česká jednička porazila i v pátém vzájemném duelu a ještě s ní neztratila set.

V druhém kole, v kterém loni v Pekingu skončila, se Kvitová utká se Španělkou Carlou Suárezovou.