Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Kvitová na Turnaji mistryň přehrála Zvonarevovou

Istanbul - Česká tenistka Petra Kvitová vstoupila vítězně do Turnaje mistryň v Istanbulu. Wimbledonská vítězka zvládla souboj v Červené skupině a porazila Rusku Věru Zvonarevovou 6:2 a 6:4. Ve druhém utkání skupiny porazila Caroline Wozniacká z Dánska Agnieszku Radwaňskou z Polska 5:7, 6:2 a 6:4, což znamená, že se Kvitová po Turnaji mistryň nestane světovou jedničkou.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Vadim Ghirda

Kvitová vyhrála los, ale zvolila možná trochu nečekaně příjem. Hned ale prorazila soupeřce podání, jenomže v dalších čtyřech hrách si ani jedna z aktérek neudržela servis. Za stavu 3:2 si Kvitová zavolala na poradu kouče Davida Kotyzu. "Pojď, dokážeš to!" burcoval ji, když opouštěl lavičku a Kvitová jeho slova naplnila.

Kvitová může vystoupat na vrchol

V šesté hře si Češka poprvé vyhrála servis a na kurtu dominovala. Od stavu 2:2 tak získala šest her v řadě, první sadu a v té druhé náskok 2:0. "Teď vypadá jako nejlepší hráčka světa," chválili komentátoři Eurosportu výkon Kvitové.

Jednadvacetiletá Kvitová se teoreticky může stát po Turnaji mistryň první hráčkou světa, ale musela by turnaj bez porážky vyhrát a aktuální jednička Dánka Caroline Wozniacká, která je s Kvitovou v jedné skupině, nesmí vyhrát ani zápas. Rodačka z Fulneku pokračovala v nátlakové hře z forhendu i bekhendu, kterou prokládala čopy i úspěšnými náběhy k síti.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová porazila Zvonarevovou

Jenomže za stavu 4:1 jako kdyby se zalekla výhry, začala hrát strnule a přenechala iniciativu Rusce, která srovnala. Kvitová vzápětí získala posedmé v utkání podání Zvonarevové, která nervózní Češce pomohla čtyřmi chybami. Při svém podání už dokázala Kvitová duel ukončit. Hned při prvním mečbolu si naběhla k síti a po voleji se radovala z výhry.

Kvitová vzápětí získala posedmé v utkání podání Zvonarevové, která nervózní Češce pomohla čtyřmi chybami. Při svém podání už dokázala Kvitová duel ukončit. Hned při prvním mečbolu si naběhla k síti a po voleji se radovala z výhry. "S nervozitou se skamarádila a ukázala obrovské srdce. Víme, že to umí, ale to, že to dokázala v takovém utkání, tak to klobouk dolů," řekl Kotyza Radiožurnálu.

Kvitová jedničkou po Turnaji mistryň nebude

Jednadvacetiletá Kvitová se mohla stát po Turnaji mistryň první hráčkou světa, pokud by turnaj bez porážky vyhrála a aktuální jednička Wozniacká třikrát ve skupině padla. Dánka ale zvládla zápas s Radwaňskou a první sokyni v boji o trůn v Turecku setřásla. Připravit o post jedničky ji ještě může Ruska Maria Šarapovová, která dnes ale na úvod Bílé skupiny prohrála 1:6 a 5:7 se Samanthou Stosurovou z Austrálie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy