Následuje
Volejbalový magazín

Kvitová může už v létě poskočit do elitní trojky

Praha - Tenistka Petra Kvitová má velkou šanci dostat se na konci léta v žebříčku hodně vysoko. Aktuálně sedmá hráčka světa a čerstvá vítězka Wimbledonu obhajuje včetně US Open ve srovnání se soupeřkami před ní minimum bodů, a pokud bude pokračovat v úspěšné jízdě, mohla by atakovat elitní trojku. Před rokem Kvitová nezvládla po semifinále na trávě v All England Clubu roli favoritky, pětkrát za sebou prohrála a na US Open vypadla v třetím kole. To znamená, že letos obhajuje včetně grandslamu v New Yorku pouhých 165 bodů. Poprvé od triumfu ve Wimbledonu by měla Kvitová hrát v Torontu od 8. srpna a hned poté v Cincinnati. Po týdenní pauze pak začne US Open.

Světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska má před Kvitovou zatím obrovský náskok 4 478 bodů, ale další místa už jsou pro Češku teoreticky k dosažení. Světová dvojka Belgičanka Kim Clijstersová s obhajobou dvou titulů, včetně toho na US Open, musí získat 3 125 bodů a trojka Věra Zvonarevová z Ruska 2 385 bodů. Okolo tisíce bodů potřebují Ruska Maria Šarapovová a Běloruska Viktoria Azarenková. Jen Li Na z Číny potřebuje získat necelých 400 bodů.

Pokud Kvitová naváže na výkony z první poloviny sezony, v které vedle Wimbledonu vyhrála turnaje v Madridu, Paříži a Brisbane a hrála finále v Eastbourne, může v žebříčku dvouhry WTA jen stoupat. Dosud je jejím maximem sedmá pozice, ale není vyloučeno, že by mohla být po US Open třeba světovou dvojkou.

Mnoho odborníků už se vyslovilo, že by Kvitová jednou mohla být i světovou jedničkou. "Slova to jsou pěkná, ale záleží na mně a na trenérovi, jak vydržím. Nedělám tenis, abych byla jedničkou, ale abych se zlepšovala krok od kroku, a uvidíme, jestli se ta slova potvrdí, nebo ne," uvedla Kvitová před Wimbledonem.

Jednadvacetiletá hráčka zatím na žebříček nemyslí

Kvitová nyní nabírá fyzickou kondici ve Vysokých Tatrách, kde mimo jiné s kondičním trenérem Jozefem Ivankem vystoupila na Lomnický štít. "Výhled byl doslova dech beroucí. Mám velkou radost, že nám při výšlapu vyšlo počasí a bylo zcela jasno," uvedla v tiskové zprávě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy