Následuje
SP Německo

Kvitová má podruhé Zlatého kanára

Přerov – Petra Kvitová se podruhé v kariéře stala vítězkou ankety Zlatý kanár. Stejně jako v roce 2011 jí k vítězství v hlavní kategorii ankety časopisu Tenis a tenisového svazu pomohl wimbledonský titul. Kvitová vyhrála také kategorii o nejlepší hráčku roku, mužům vládl Tomáš Berdych.

Petra Kvitová získala Zlatého kanára
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Čtyřiadvacetiletá Kvitová se na vrchol vrátila po vládnutí daviscupového týmu, který Zlatého kanára vyhrál loni a předloni vždy po zisku "salátové mísy".

"Už jsem kanára jednou získala a taky jsem ten rok vyhrála Wimbledon. Kanár je hezká šance potkat lidi z branže," řekla Kvitová. Vedle čtyřnásobné vítězky ankety Jany Novotné je Kvitová druhou ženou, která kanára obdržela.

V roce 2014 Kvitová vedle svého druhého titulu ve Wimbledonu vyhrála v New Havenu a ve Wu-chanu a ještě dvakrát došla do finále. V žebříčku se posunula na čtvrté místo světa. "Rok byl nakonec docela dobrý," hodnotila.

Spokojená nebyla se začátkem sezony. V lednu například vypadla hned v 1. kole Australian Open. "Ze začátku to nevypadalo dobře, ale druhá část roku byla o dost lepší. Konečně se mi podařilo, na co jsem tři roky trénovala. Grandslamový titul je super, jsem ráda, že to přišlo. Budu trénovat dál a uvidíme, co přijde," řekla.

Bezkonkurenční vítězství

V kategorii hráčka roku dostala Kvitová všechny hlasy, v hlasování 188členné komise o Zlatého kanára jich bylo 172. Dvanáct hlasů dostal vítězný tým Fed Cupu, dva Tomáš Berdych a po jednom Kateřina Siniaková a Marie Bouzková.

Cenu za postup na žebříčku ATP vyhrál Lukáš Rosol a mezi ženami Karolína Plíšková. Talentem roku se stala semifinalistka juniorek ve Wimbledonu a na French Open Markéta Vondroušová, která o 17 hlasů porazila první českou vítězku juniorky na US Open Marii Bouzkovou. Talentem roku mezi chlapci je Tomáš Jiroušek. Deblisty roku jsou zkušení Radek Štěpánek a Květa Peschkeová. Týmem roku se dle očekávání jasně stala fedcupová reprezentace.

Výsledky ankety Zlatý kanár

Zlatý kanár 2014: Petra Kvitová (TK Agrofert Prostějov)

Nejlepší hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)

Nejlepší hráčka: Petra Kvitová

Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol (TK Sparta Praha)

Postup na žebříčku WTA: Karolína Plíšková (TK Sparta Praha)

Talent roku - chlapci: Tomáš Jiroušek (TK Neridé)

Talent roku - dívky: Markéta Vondroušová (I. ČLTK Praha)

Deblista roku: Radek Štěpánek (TK Sparta Praha)

Deblistka roku: Květa Peschkeová (TK Neridé)

Tým roku: Fedcupový tým ČR (Kvitová, Šafářová, Hradecká, Hlaváčková, Záhlavová Strýcová, Koukalová - kapitán Pála)

Nejlepší tenista na vozíčku: Michal Stefanu (Centrum tenisu na vozíku Brno).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy