Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kvitová: Jsem vděčná za to, že jsem tu vůbec mohla být

Londýn - Tenistka Petra Kvitová byla vděčná, že se dokázala vrátit do Wimbledonu a zároveň smutná, že vypadla tak brzy. I kvůli nevolnosti v Londýně skončila již ve druhém kole po třísetové porážce s Madison Brengleovou z USA na neoblíbeném kurtu číslo dvě.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/PA autor: Gareth Fuller

"Nevyšlo to. Nemá cenu se zabývat jedním zápasem, ale vidět to z globálu. To mě posune dál, že se zlepším," řekla sedmadvacetiletá Kvitová. "Bylo to hrozně těžké období a jsem ráda, že ho mám za sebou," doplnila.

Wimbledon byl jejím motorem při rehabilitaci po prosincovém přepadení, při kterém jí pachatel pořezal všechny prsty levé ruky, ve které drží raketu. Návrat na trávu v All England Clubu byl pro dvojnásobnou vítězku turnaje velmi důležitý.

Stihla hrát už při French Open a Wimbledon byl teprve její třetí turnaj. A poslední intenzivní týdny se na ní podepsaly. "Byly hrozně těžký, těžce jsem musela pracovat na tom, abych se mohla vrátit. Myslím, že teď potřebuju dobít energii," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová skončila ve Wimbledonu už ve druhém kole

Na druhou stranu na sebe mohla být pyšná, že dokázala naplnit to, po čem toužila. "Měla bych cítit trošku zadostiučinění a trošku si odpočinout, protože to byla taková hoňka za něčím, co se nakonec stalo. Měla bych to brát pozitivně," sdělila.

Porážku s Brengleovou snášela dobře i špatně. "Nikdo neví, kolik je za tím práce, proto je zklamání možná větší než normálně. Jsem smutná, že to skončilo tak brzy, ale jsem i vděčná, že jsem tady vůbec byla," uvedla bývalá světová dvojka.

V utkání s Brengleovou se jí v horkém podvečeru udělalo zle. Necítila se ideálně celý den. "Nebylo mi nic zvláštního. Takhle to se mnou občas je, že mám nervy a šetřím energii na zápas, a při rozehrávce to bylo dobré," řekla Kvitová. Až s přibývajícím časem a dlouhými výměnami se cítila hůř a hůř ve třetím setu.

O ošetření si řekla až v závěru utkání. Před poslední hrou. Možná si mohla doktora zavolat dříve. "Ale mně se udělalo fakt víc nevolno až v tom předposledním gamu, kdy jsem začala cítit břicho a chtělo se mi zvracet. Předtím jsem byla jen unavenější. Nevím, jak by mi doktor s tím pomohl, prostě jsem nemohla," řekla Kvitová.

Zopakovala, že doufá, že se zápasovou praxí, z které na šest měsíců vypadla, bude podobné zápasy zvládat lépe. "Nechci se vracet jenom proto, že si dokážu, že budu hrát tenis, ale chci hrát dobrý tenis a porážet dobré hráčky," uzavřela.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy