Následuje
Panorama

Kvitová: Jsem šťastná, že předvádím, co jsem natrénovala

Loni se Petra Kvitová na grandslamech trápila a ani jednou se nedostala přes třetí kolo, to už ale neplatí. Na Australian Open prošla po hladké výhře nad Švýcarkou Belindou Bencicovou do osmifinále. V Melbourne se mezi šestnáctku nejlepších dostala po sedmi letech.

Petra Kvitová po vyhraném duelu na Australian Open
zdroj: ČTK/AP autor: Aaron Favila

Na grandslamech postoupila Kvitová v letech 2016 až 2018 přes třetí kolo jen dvakrát, vždy na US Open (4. kolo 2016 a čtvrtfinále 2017).

Jinak se jí nedařilo. Letos se zdá, že se z pohledu dvojnásobné vítězky Wimbledonu blýská na lepší časy. "Co je jinak? Nevím," řekla Kvitová.

"Povedla se mi příprava, byla skvělá. O rok dříve taky, ale pak jsem onemocněla. Teď jsem zdravá, což je nejdůležitější. Jsem šťastná, že předvádím, co jsem natrénovala," pochvalovala si.

Před Australian Open vypadla v Brisbane ve druhém kole, přijala divokou kartu do Sydney a turnaj vyhrála. Nyní už má za sebou šňůru osmi vítězných zápasů.

"V důležitých míčích dám eso, trefím vítězný míč nebo úder nebo odehraju dobrou výměnu. To je výsledek sebevědomí. Ráda riskuju a musím si věřit," řekla.

Tenis si prý užívá možná víc než v minulosti. "Ano, určitě mě baví. Mám velkou radost," sdělila osmadvacetiletá tenistka hrající levou rukou.

"Vím, že můžu porazit kohokoli, ale také to je se mnou někdy všelijaké. Tak už to prostě je, jsem taková hráčka, ale snažím se hrát vyrovnaněji," pokračovala svěřenkyně Jiřího Vaňka.

Postoupit do čtvrtfinále, v kterém byla na Australian Open dvakrát a naposledy v roce 2012, zkusí v neděli.

Proti sobě bude mít sedmnáctiletou Američanku Amandu Anisimovovou. Loni s ní prohrála v Indian Wells.

"Pamatuju si, že tam bylo opravdu vedro. Ona hrála agresivně, dávala velké rány a dobře podávala. Necítila jsem se tenkrát dobře a to bych jako první chtěla teď změnit," řekla Češka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy