Kvitová je znovu světovou dvojkou, Vondroušová se poprvé dostala do Top 40

Petra Kvitová je po triumfu na antukovém turnaji ve Stuttgartu opět světovou dvojkou a v žebříčku WTA si vyrovnala životní maximum. Markéta Vondroušová, která v Istanbulu finále prohrála, se poprvé dostala mezi 40 nejlepších tenistek. V novém pořadí si polepšila o šest míst a čtyřicítku uzavírá.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Kamran Jebreili

Devětadvacetiletá Kvitová v neděli ve Stuttgartu letos jako první tenistka vybojovala druhý titul a celkově již 27. v kariéře, čímž se vyrovnala Haně Mandlíkové.

Na světovou jedničku Naomi Ósakaovou z Japonska ztrácí Kvitová jen 136 bodů, ale v tomto týdnu přijde o body za loňské vítězství v Praze. Pak hned bude obhajovat trofej na velkém turnaji v Madridu. Do španělské metropole zamíří ve středu.

"Vracet se na místo, kde jsou vzpomínky, je vždycky hezké, ale je to i určitý tlak. Vyhrála jsem tam dvakrát, takže vím, že mi to tam jde," řekla Kvitová, která se představila v Praze s trofejí pro vítězku stuttgartského turnaje.

Kvitová se ukázala v Praze s trofejí ze Stuttgartu

Karolína Plíšková, která nakonec ve Stromovce hrát nebude, klesla v žebříčku o jedno místo.

Vondroušová si po finálové účasti v Istanbulu vylepšila žebříčkové maximum a je čtyřicátá. Její chorvatská přemožitelka Petra Martičová figuruje na 36. místě. V první padesátce jsou z Češek ještě Barbora Strýcová (39.) a Kateřina Siniaková (44.).

Mužský tenisový trůn drží stále Srb Novak Djokovič. Jiří Veselý před dvěma týdny po devíti letech sesadil Tomáše Berdycha z pozice české jedničky a v novém pořadí ATP je 91. hráčem světa.

Bývalý stálý člen elitní desítky Berdych po vleklých problémech se zády zaznamenal další pokles na 104. pozici.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy