Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Kvitová je znovu bez trenéra, po US Open ukončila spolupráci s Čermákem

Praha – Petra Kvitová je podruhé v sezoně bez trenéra. Dvojnásobná wimbledonská vítězka a bronzová olympijská medailistka z Ria po návratu z US Open ukončila spolupráci s Františkem Čermákem.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Daniel Maurer

"Po návratu z Ameriky jsme se s Františkem Čermákem domluvili na ukončení naší spolupráce. Konec US Open byl termín, který jsme si dali k rozhodnutí, jak dále pokračovat," uvedla Kvitová.

Bývalý deblista Čermák působil v roli trenéra Kvitové od půlky dubna, předtím byl v březnu jejím sparingpartnerem. Někdejší světová dvojka prožívá turbulentní rok, příliš se jí nedaří a bez kouče je podruhé.

Po Australian Open ukončila po sedmi letech spolupráci s Davidem Kotyzou a neměla kouče skoro tři měsíce. Otázkou je, jak dlouho se bude připravovat sama a koho angažuje, jelikož už po rozchodu s Kotyzou uvedla, že chce pracovat s českým trenérem.

"Zatím se budu připravovat bez trenéra jako na začátku sezony, což ale pochopitelně není konečný stav," uvedla. V žebříčku je Kvitová nyní šestnáctá a po pěti letech přišla o post české jedničky. Tou je aktuálně čtvrtfinalistka v New Yorku Karolína Plíšková.

Největším letošním úspěchem Kvitové je zisk bronzové medaile na olympiádě v Riu de Janeiro, kde byla se svým kondičním trenérem Davidem Vydrou. Na okruhu WTA si letos dvakrát zahrála semifinále a na US Open vypadla v osmifinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy