Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Kvitová: Horší to být nemůže, ale zůstávám pozitivní

Londýn - Půlrok plný změn vyvrcholil pro Petru Kvitovou nepovedeným Wimbledonem. Dvojnásobná vítězka turnaje se na oblíbené trávě letos poroučela ze hry ve 2. kole. Věří ale, že to nejhorší má za sebou a brzy se vrátí do špičky.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Michel Euler

Od konce léta loňského roku bojovala Kvitová se zdravím. Letos nehraje oslnivě, proto se po sedmi letech rozešla s koučem Davidem Kotyzou a angažovala Františka Čermáka. "V mém životě se stala spousta věcí. Hodně změn. Musím si na ně zvyknout. Ta rozhodnutí považuju za správná," řekla Kvitová. Každá změna se musí zažít a na hře Kvitové je letos znát, že není ve své kůži. "Bohužel, ale doufám, že se mi to zase brzo povede. Rozhodně nekončím s tenisem. Pořád se cítím mladá a chci se vrátit do špičky. Mám velkou motivaci," ujistila.

V této sezoně má zatím bilanci 16 výher a 15 porážek. Ta poslední přišla ve 2. kole Wimbledonu v utkání přerušovaném deštěm s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. "Myslím, že horší to být moc nemůže, už to bude jenom lepší. V tomhle jsem pozitivní," řekla Kvitová. "S Kotyzou jsem byla sedm let. S Frantou pracuju dva měsíce. Těžko očekávat výsledky tak rychle. Snad to půjde," věřila Kvitová.

Zdravotně je podle svých slov v pořádku a doufá, že i psychicky je po všech změnách už uklidněná. "To je hlavní. Když budu mít čistou hlavu, tak to bude lepší. Vím, že to v sobě někde mám, jenom to tam potřebuju objevit," podotkla s lehkým úsměvem. Sama dobře ví, že se nezlepší lusknutím prstů. Věří svému realizačnímu týmu a snaží se tvrdě pracovat. "Chce to čas a věřit, že se to zase sejde. Nejsem jediná, které se to v ženském tenisu děje. Není to příjemný, ale myslím, že jsem, možná to bude znít blbě, natolik silná, že to zvládnu," řekla.

Zamotaný kruh se někdy musí zlomit, myslí si Kvitová

Bývalá světová dvojka přiznala, že ji výsledky prvních šesti měsíců sezony znervózňují. "Lhala bych, kdybych řekla, že ne," přitakala a dodala: "Nejsem nadšená, jak to všechno na kurtu je, ale na druhou stranu hra jako taková není špatná. Jenom chybí pár důležitých míčů a kousek něčeho, abych to dotáhla. Je to o hlavě, když se nedaří, tak jde trošku dolů. Ale to přijde s výhrami. Je to zamotaný kruh, který se musí někdy nějak zlomit."

Berdych si zahraje na centrálním kurtu

Tomáš Berdych bude bojovat o postup do osmifinále na centrálním kurtu. Jeho zápas s Němcem Alexanderem Zverevem začne jako třetí v pořadí. Program na "jedničce" zase uzavře Jiří Veselý, jehož ve 3. kole čeká Portugalec Joao Sousa. Barbora Strýcová byla s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou nasazena na dvorec číslo tři.

Nedělní program Wimbledonu (12:30 SELČ):

Centrální dvorec: Vandewegheová (27-USA) - Vinciová (6-It.), S. Williamsová (1-USA) - Becková (Něm.), A. Zverev (24-Něm.) - Berdych (10-ČR).

Kurt č. 1: Stephensová (18-USA) - Kuzněcovová (13-Rus.), dohrávka Kyrgios (15-Austr.) - F. López (22-Šp.), Veselý (ČR) - Sousa (31-Portug.).

Kurt č. 3: 2. zápas Strýcová (24-ČR) - Makarovová (Rus.).

O svých slabinách podle svých slov dobře ví. "Mám jich hodně," řekla otevřeně. Dál chce pracovat na agresivní hře, na servisu a returnu. "To jsou klíčové body, které mám. Pohyb, si myslím, jsem za poslední rok dva zlepšila docela hodně. Teď to potřebuju šoupnout do zápasů," řekla čtyřnásobná vítězka Fed Cupu.

Po Wimbledonu si dá pár dnů volna a pak se připraví na druhou část roku. Zkusí se prosadit třeba na olympiádě v Riu. "Po těch třech grandslamech, které vyzněly špatně, doufám, že olympiáda dopadne líp. Je to turnaj jako každý jiný, ale umocněný tím, že se hraje pod pěti kruhy. Já ráda hraju za Česko a doufám, že mi to dá něco navíc a vybouří mě to. S US Open je to letos úplný vrchol," řekla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy