Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kvitová chce ve finále vrátit Šarapovové porážku

Londýn - Tenistka Petra Kvitová stále nemůže uvěřit tomu, že se jí podařilo postoupit do finále Wimbledonu po třísetovém vítězství nad Běloruskou Viktorií Azarenkovou. V sobotním finále chce vrátit Rusce Marii Šarapovové porážku, kterou s ní utrpěla v zatím jediném vzájemném souboji. I když i dnes musela hrát s prášky proti bolesti, zraněný sval na pravé noze jí problémy nedělal. "Samozřejmě jsem šťastná, to je jasný," řekla po utkání Kvitová s tím, že dnešek je pro ni "zatím nejlepším tenisovým dnem".

Když vyhrála, zdálo se, že tomu pořád nemůže uvěřit. "Bylo to tak, nevěřila jsem, že jsem vyhrála semifinále a jsem ve finále. Je to neuvěřitelné," prohlásila česká jednička. Ve finále ji čeká vítězka z roku 2004 Šarapovová. "Už jsme spolu hrály a prohrála jsem. Tak teď ji musím porazit já," usmála se. Loni v Memphisu na tvrdém povrchu podlehla Rusce ve dvou setech.

Pro dnešní zápas byl podle ní klíčový okamžik v rozhodujícím třetím setu, kdy vedla 3:1 a prohrávala 15:40. Situace jí připomněla osmifinále s Číňankou Li Na na Roland Garros, kde nakonec prohrála po vyhraném prvním setu a vedení 3:0 ve třetím.

"Vzpomněla jsem si, že to bylo stejný jako s Li a říkala si, aby to tak nebylo...To byl asi hlavní okamžik zápasu. Bylo hrozně důležité tu hru udržet," prohlásila. Opět hrála s náplastí na pravém stehně, ale svalové zranění jí prý nepřekáželo. "Noha dobrý. Pomalu se to lepší. Pořád hraju pod práškama, takže to během zápasu necítím," řekla.

Byla i v dobré psychické pohodě. "Nervózní jsem byla jen před zápasem. Když jsem přišla na kurt, tak to ze mě spadlo a hrála jsem normální zápas. Vůbec jsem nepřemýšlela o tom, že hraju semifinále. Snažila jsem se od toho oprostit. Myslím, že dnes jsem s psychikou moc problém neměla," dodala.Šance jí dává i její dnešní soupeřka. "Pokud bude hrát jako dnes, má šanci zvítězit," řekla Azarenková po utkání. "Neudělala jsem nic špatně, to ona hrála tak dobře. Snažila jsem se ze všech sil, ale byla na vrcholu své hry," ocenila hru Kvitové. "Byla to velmi těžká soupeřka," dodala.

Petra Kvitová po vítězném semifinále
zdroj: ČTK autor: Anja Niedringhaus
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy