Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kvitová absolvuje před Wimbledonem dva turnaje, chce se dobře rozehrát

Londýn - Tenistka Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje před Wimbledonem dva turnaje na trávě. Dvojnásobná vítězka z All England Clubu se před cestou do Londýna rozehraje v Birminghamu a tradičně v Eastbourne.

Petra Kvitová
zdroj: Reuters

"Je důležité, abych měla na trávu letos co nejlepší přípravu a doplnění Birminghamu do programu je perfektní příležitost. Jsem ráda, že letos začnu dřív," uvedla Kvitová. Do soutěže dostala od pořadatelů divokou kartu.

Aktuální světová dvanáctka Kvitová hrála v Birminghamu jen jednou a v roce 2008 vypadla v prvním kole. "Už je to dávno a těším se zpět, protože vím, že turnaj od té doby hodně vyrostl a udělal hodně změn," řekla šestadvacetiletá tenistka.

Turnaj Classic Birmingham se hraje 13. až 19. června a podle organizátorů má letos nejlepší obsazení v pětatřicetileté historii. Vedle Kvitové budou hrát také další Češky  loňská finalistka Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová.

Kvitová se z Birminghamu přesune do Eastbourne, kde bude hrát již popáté v kariéře a v roce 2011 zde došla až do finále. Kvitová v minulosti hrála před Wimbledonem vždy jen jeden turnaj, loni dokonce kvůli nemoci jela přímo do Londýna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy