Následuje
FIS magazín SP

Kvarteto pro Japonsko: Rosol, Štěpánek, Veselý a Hájek

Praha – Nominace kapitána českých tenistů Jaroslava Navrátila na čtvrtfinále s Japonskem vypadá podle očekávání: Nechybějí v ní Lukáš Rosol, Radek Štěpánek, Jiří Veselý ani Jan Hájek. Naopak jednička týmu Tomáš Berdych si 4. až 6. dubna v Tokiu nezahraje. S předstihem totiž oznámil, že minimálně čtvrtfinále vynechá. Přímé přenosy po všechny tři dny odvysílá ČT sport a náš web.

Radek Štěpánek a Jan Hájek
zdroj: AP autor: Alexei Filippov

"Situace s nominací byla jednoduchá. Tomáš Berdych řekl, že v Japonsku nebude hrát, tak nominace je Rosol, Štěpánek, Veselý a Hájek, protože prakticky jiné hráče nemáme," uvedl Navrátil.

Berdych, který byl spolu se Štěpánkem strůjcem zisku salátové mísy v uplynulých dvou letech a za jedenáct sezon vynechal v týmové soutěži jen dva zápasy, pomohl v 1. kole v Ostravě k výhře nad Nizozemskem. Kapitánovi pak oznámil, že do Japonska nepoletí. "Tomášovu rozhodnutí rozumím a respektuji ho," řekl Navrátil.

Tým bez Berdycha dokázal loni vyhrát čtvrtfinále v Kazachstánu a šanci má i v Japonsku. Navrátila těší forma nominovaných hráčů. "Myslím, že jejich forma je oproti začátku sezony daleko lepší, je velice dobrá," podotkl kapitán.

Japonce vede Nišikori

Japonci postoupili do čtvrtfinále Davisova poháru po výhře nad oslabenou Kanadou. Opírají se především o výkony Keie Nišikoriho (21.), ale dalšího hráče už v první stovce žebříčku nemají. Druhý singlista Go Soeda je 133. na světě. V nominaci jsou dále Tacuma Ito (149.) a Jasutaka Učijama (277.). "Nišikori je ve vynikající formě po zranění kotníku a o to nás čeká těžší utkání," řekl Navrátil.

"Důležitý bude první den, aby to bylo 1:1, ale Radek je schopen Nišikoriho potrápit. Jako ve většině utkání bude klíčem k výhře čtyřhra," dodal Navrátil.

Německo nuceně nasadí "B-tým"

Vítěz utkání se v zářijovém semifinále utká buď s Francií, nebo s Německem. Češi by v obou případech opět cestovali na soupeřovu půdu.

Německému týmu budou v Nancy chybět tři opory, zranění vyřadila veterána Tommyho Haase, Philippa Kohlschreibera i Floriana Mayera. V nominaci, kterou média označila za B-tým, jsou Tobias Kamke a nováčci Jan-Lennard Struff, Peter Gojowczyk a André Begemann. Čtveřici favorizované Francie tvoří Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, Gaël Monfils a Julien
Benneteau.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy