Následuje
Studio fotbal - Extra

Kristýna Plíšková vyřadila v Dubaji Vinciovou

Dubaj ‒ Kristýna Plíšková postoupila na turnaji v Dubaji do druhého kola po vítězství nad šestnáctou nasazenou Italkou Robertou Vinciovou. Přestože s 25. tenistkou světového žebříčku prohrávala 3:6, 1:3 a byla tři fiftýny od porážky, po téměř dvou hodinách dokonala obrat a vyhrála 3:6, 7:5 a 6:3.

Kristýna Plíšková
zdroj: Reuters autor: Edgar Su

Kristýna Plíšková ve druhém kole doplnila své dvojče Karolínu a také Barboru Strýcovou, které coby nasazená dvojka, respektive devítka mají na úvod turnaje volný los. O postup bude z českých tenistek hrát ještě Kateřina Siniaková.

S Vinciovou se čtyřiadvacetiletá Plíšková utkala podruhé v kariéře a vrátila jí hladkou porážku z antuky na pražské Štvanici z roku 2008. Její příští soupeřkou bude buď Američanka Lauren Davisová, nebo Mandy Minellaová z Lucemburska.

V Dubaji se bude o návrat na světový trůn pokoušet Angelique Kerberová. Německá tenistka ale zatím prožívá špatnou sezonu, nejdále došla hned na prvním turnaji v Brisbane, kde si zahrála čtvrtfinále. Příští týden ale může využít absence Sereny Williamsové. Aby však předstihla Američanku v čele světového žebříčku, musí soutěž vyhrát.

"Ale na to se nesoustředím, hlavně potřebuju najít ztracenou formu. Chci zase hrát svůj tenis a vrátit se do potřebného rytmu. Pro mě je teď nejdůležitější přenést kvalitu z tréninků do zápasů," řekla Kerberová, kterou po volném prvním kole čeká na úvod krajanka Mona Barthelová.

Výsledky tenisového turnaje žen v Dubaji

Kristýna Plíšková (ČR) - Vinciová (16-It.) 3:6, 7:5, 6:3, Džabúrová (Tun.) - Pavljučenkovová (14-Rus.) 7:6 (8:6), 2:6, 6:4, Golubicová (Švýc.) - Büyükakcayová (Tur.) 6:7 (4:7), 6:3, 6:2, Barthelová (Něm.) - Jankovičová (Srb.) 6:1, 6:3, Siegemundová (Něm.) - Solerová (Šp.) 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:3).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy