Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Kristýna Plíšková vyhrála čínský challenger i díky skreči soupeřky

Ta-lien (Čína) - Dvě finále v průběhu jednoho víkendu na kontě sester Plíškových vynesly titul nakonec jen pro Kristýnu. Dvojčeti neúspěšné finalistky US Open Karolíny pomohla v závěrečném duelu challengerového turnaje v čínském Ta-lienu skreč soupeřky z Japonska. Misa Egučiová musela z utkání odstoupit kvůli zranění kolena, i když měla po setech 5:7, 6:4 v rozhodující sadě mečbol za stavu 5:2.

Kristýna Plíšková
zdroj: Reuters autor: Tim Ireland

Čtyřiadvacetiletá Japonka si vážně zranila koleno v osmé hře třetí sady, když při podání Plíškové vedla 30:0. Nohu si nechala silně zatejpovat a i přes velké bolesti se snažila pokračovat. Přestože mohla jen popocházet po základní čáře, vypracovala si mečbol na 40:30, pokus o kraťas z returnu ale skončil v síti.

Při dalším fiftýnu se jí při došlapu koleno znovu prolomilo a Egučiová zůstala ležet na kurtu. Plíšková nejprve situaci šokovaně sledovala z protější strany dvorce, další ošetření soupeřky pak proseděla na lavičce. Japonku nakonec museli pořadatelé z kurtu odnést na nosítkách a Plíškové spadl do klína titul, díky němuž se posunula zpět do elitní stovky světového žebříčku. V novém vydání jí patří 95. místo, jejím maximem je 83. příčka z letošního dubna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy