BBV po 25 letech

Kristýna Plíšková splnila roli favoritky, v Nan-čchangu je ve druhém kole

Kristýna Plíšková splnila v prvním kole turnaje v Nan-čchangu roli papírové favoritky a Švýcarku Stefanii Vögeleovou porazila 7:5, 6:3. O postup do čtvrtfinále se dvojče světové dvojky Karolíny Plíškové utká s domácí Číňankou Pcheng Šuaj.

Osmá nasazená Češka v zápase nastřílela sedm es a zakončila ho při třetím mečbolu po 78 minutách. V druhém setu sice prohrávala 1:3, pěti vyhranými gemy za sebou ale vývoj otočila.

V Nan-čchangu hraje Plíšková poprvé od roku 2017, kdy strčila během zápasu 2. kola nešťastně prst do ventilátoru na kurtu a kvůli zranění musela odstoupit.

Tenisový turnaj žen v Nan-čchangu v Číně:

Dvouhra - 1. kolo: Kristýna Plíšková (8-ČR) - Vögeleová (Švýc.) 7:5, 6:3, Stojanovičová (Srb.) - Wang Ja-fan (2-Čína) 6:2, 6:4, Wang Sin-jü - Kao Sin-jü (obě Čína) 5:7, 6:0, 7:5, Stosurová - Arina Rodionovová (obě Austr.) 7:6 (8:6), 6:3, Ču Lin (Čína) - Plipečová (Thaj.) 6:2, 6:2, Pcheng Šuaj (Čína) - Badosaová (Šp.) 6:4, 6:2.