Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Kristýna Plíšková: Nikdo neví, v jakém je tu Serena Williamsová rozpoložení

Kristýnu Plíškovou čeká na French Open velká výzva. V prvním kole zkusí využít nerozehranosti bývalé světové jedničky Sereny Williamsové. "Nikdo neví, v jakém je rozpoložení," míní česká hráčka.

Kristýna Plíšková
zdroj: REUTERS autor: Sergio Perez

Kristýnu Plíškovou čeká jedna z nejlepších hráček světa. "Určitě nejlepší všech dob," řekla Češka o Sereně Williamsové. Na druhou stranu nikdo neví, v jaké formě se Američanka nachází. "Na antuce letos nic nehrála. Nějaké plusy tam jsou i pro mě," podotkla Plíšková.

Šestatřicetiletá Serena Williamsová loni porodila holčičku Alexis Olympii a na kurty se vrátila letos v březnu. V Indian Wells i v Miami ale odehrála jen čtyři zápasy s bilancí dvě výhry, dvě porážky. Antukové starty v Madridu a Římě odřekla.

"Nikdo extra neví, v jakém je rozpoložení. Jestli se cítí dobře, nebo ne. Jestli trénuje hodně, nebo málo. Je to trošku nepříjemné. Uvidíme na kurtu," řekla. I proto cítila před střetem s Williamsovou, že má šanci uspět. "No jasně, určitě je to jiné. Asi už nikdy nebude stejná."

Kristýna Plíšková viděla Serenu Williamsovou hrát na turnajích v Americe. Všimla si jejího horšího pohybu. "I po psychické stránce to nebylo ono. Když nemáte zápasy, neví člověk, co od sebe očekávat. V tom bych mohla mít výhodu."

Je nám líto, video expirovalo.
Kristýna Plíšková: Za los jsem ráda, se Serenou jsem ještě nehrála

Poslední českou přemožitelkou Sereny Williamsové je Karolína Plíšková. Američanku porazila předloni v semifinále US Open. "Určitě je hodně daleko k formě, se kterou končila. Nicméně je to pořád Serena, bojovnost má pořád v sobě a spoustu zápasů urve," řekla Karolína.

Důležité bude, aby Plíšková nastoupila proti Williamsové bez respektu. "Auru má, to je jasný. Ale jen o tom to není. Opravdu to umí, a když vyhrávala, neměla konkurenci. Asi nějaká nervozita na začátku bude," uvažovala Kristýna. "Těžko říct, jestli se ségra lekne, nebo ne. Nesmí to vzít jako špatný los," radila Karolína.

Na pařížské antuce ještě Kristýna Plíšková nevyhrála zápas. Čtyřikrát prohrála v kvalifikaci a třikrát v hlavní soutěži. Nyní si nejspíš poprvé zahraje na Roland Garros na centrkurtu. "Třeba to bude o to lepší," uvedla s úsměvem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy